• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/adaletplatformu
  • https://www.twitter.com/adaletplatformu

Basın Açıklamaları

Darbeci Yargıçların vatana  ihanetine Suç Duyurusu

AdaletPlatformu Basın Açıklaması 2 Eylül Saat:12 Yargıtayönü

YARGITAYDA Kİ SEFİLLERİN huKUKLA OYUNU. SON OYUN.BELHUMADALLIK DEĞİL Mİ?

YARGITAYve TSK'daki PİS KOKULAR TUZUN DA KOKTUĞUNUN GÖSTERGESİDİR?

Yüksekyargının da aynen TSK'daki gibi nasıl bir kirlilik içerisinesokulduğuna ilişkin iddiaları güçlendiren yeni bir ses kaydıile karşı karşıyayız. internet sitelerine düşen ve 3 gündürbasında ayrıntılı biçimde yayınlanan kayıtlar yüksek yargınınbizzat kendi mensupları eliyle kirletildiğini, sadece hukukunçiğnenmesine değil, siyasi operasyonlara da alet edildiğiniortaya koymaktadır.
Yargıtay 8. Ceza Dairesi üyesi HamdiYaver Aktan ile başka iki Yargıtay üyesi Yusuf ULUÇ ve FatihARKAN arasında geçtiği iddia edilen konuşmalarda Ergenekon davasısanıklarını kollama çabalarından referandumun reddedilmesine,Abdullah Öcalan'a görev verilmesinden kaos üretmenin faydalarınakadar bir dizi konuda serdedilen ifadeler normal bir hukuk devletindederhal soruşturma başlatılıp, ilgili kişilerin açığaalınmasını, AZLEDİLMESİNİ gerektiren vahim beyanlardır. Ne varki, ismi geçen kişilerle ilgili herhangi bir işleminyapılmayacağını ve Hamdi Yaver Aktan'ın koltuğunda oturmayadevam edeceğini tahmin etmemizzorolmuyor.
Buna karşındaha önce de yaşandığı üzere, bu kumpasa dikkat çeken,kamuoyunda bu vahim iddialarla ilgili oluşan sorularıgündemleştirerek cevap arayanlar hakkında yine sindirme amaçlıdavalar açılması ise kuvvetle muhtemel! Yargıtay da tıpkı TSKgibi suçu ve suçluları araştırmak yerine bilgiyi sızdıranlarıkaydı yayımlayanları araştırıyoruz açıklaması yapacaktır...
İddia edilen görüşmede dillendirilen bazı hukuka aykırılıklarıayrıntılarına girmeksizin hatırlatmakta yarar var. Ses kaydı,YSK'nın referandumu seçimle bir tutarak 120 günlük süre kararıvermesinin AYM'nin verebileceği bir iptal kararına zamankazandırmak amaçlı olduğu iddiasını desteklemektedir. Bu durumülkede hukukun değil, keyfiliğin cari olduğuna daireleştirileridoğrulamaktadır.
YSK sonradan çark ederektercih sistemini tercih etmesi 60 gün haklılığınıgöstermektedir ki yıllardır ve 11 Temmuzdan beri insanlığa savaşaçan, uyuşturucu ve terör tüccarlığı yapanların; ErgenekonPKK-KCK Cunta ve israil Şer ittifakının kaos ve teröre destekleriHeron Skandalları ve Heronu düşürün vs. planlarla askerlerimizinkatliamına ortak olunması adil bir şekilde soruşturulmamaktadır.Askeri savcılıklar şemdinli de olduğu gibi beraat verebilecektir.Tüm askeri mahkemeler derhal kaldırılmalı ki askeri ve yargıvesayeti de sona erebilsin
Ergenekon sanığı İlhanCihaner'in serbest bırakılmasında etkin rol oynayacak kişininYargıtay Başkanlığı ile ödüllendirileceğine ilişkin sözleryüksek yargıda liyakat kriterinin mahiyetine dair ilginç biryaklaşım sunmakta ve artık tuzun da koktuğunun kanıtıdır
Kürt ulusalcıları ile irtibatları ve bilhassa referandumsürecinde BDP'ye yükledikleri misyon kaos ve terör temelindebuluşmalarının zor olmadığını ortaya koymaktadır. Bu bağlamdaKürt halkı yobazlıkla itham edilirken, kaosdan, terörden,uyuçturucudan ve terör tüccarlığından beslenen Kürt ulusalhareketinin temsilcilerine övgüler düzülmesi ve yine Öcalan'lakader birliği içinde olunduğu anlamına gelen sözler kamuoyundauzun bir süredir dillendirilen "Ergenekon kardeşliği"iddialarını destekler mahiyettedir.
Bürokratik iktidarseçkinlerinin iktidar alanlarını koruma uğruna açıkça"kaos"tan “terör”den medet ummaları bu ülkedehalkın nasıl bir tehlike altında olduğunun somut ifadesi olmuş;egemenlerin çatışmadan, kargaşadan beslendikleri iddialarınıgüçlendirmiştir.
En önemlisi de aynı ses kaydındaaçıkça ifade edildiği üzere bu ülkede egemenlerin halk korkusuyaşadıklarının, halka güvenmediklerinin, halkı değersizgördüklerinin bir kez daha beyan edilmesidir. Tam da halkoylamasıarifesinde bir kez daha açığa vurulan bu durumu gayet anlamlıbulduğumuzun altını çiziyor, bürokratik oligarşinin halkkorkusunun daim olmasını diliyoruz.
Darbeci ruhunşifofrenik ve paranoyak ruh olduğu için memleketime zararverilmemesi adına derhal sözde yargıçlar müşahede altınaalınmalıdır. Çünkü insanlığa ve adalete, barışa savaşaçmak, milletle, inancıyla, milli iradeyle meclisle çatışmakbeyinsizliktir akıldışılıktır.
Travma geçirmekte vecinnet halindeki yargıçların; Vatana ihanet, teröre yardımyataklık, anayasayı-hukuku milli iradeyi adaleti defalarca çiğneyendarbecilerle işbirliği yapması: tecavüzcüsünü-katilinisevmekle eşanlamlıdır ki bu ruh halindekiyargıçlar-askerler-bürokratlar-siyasiler acilen tedavi edilmelilerve derhal görevden 5506 sayılı kanun uygulanarak açığaalınmalılar ki 20 bin faili meçhuller ortada kalmasın, terörtüccarları rantlanmasın teröre bir 50 bin kişimiz daha canvermesin. Katliama sessizsek bizde katiliz. Zulme sessizlik hepimizihelak ediyor.
Cinnet geçiren hakimlerimizin
hâkimiyetlerinisürdürmek için kimlerle işbirliği yaptıkları çok korkunç birşekilde ortaya çıktı. Öcalan’a ihtiyaç olduğu saklanmıyor.Ses kayıtları doğruysa yüksek yargının tarafsızlığınıkaybettiğinin ve ne tür amaçlar peşine koştuğunun birdelilidir. Gerek HSYK gerekse yüksek yargı hakkındaki iddialarınErgenekon terör örgütü sanıklarının avukatlığınasoyunduğunu ve bu iddiaların boş olmadığını göstermektedir.Yetkili fakat hesap vermeyen yapıların varlığı tescillenmişoluyor. Bu iddiaların üzerine gidilmezse yüksek yargımız,Öcalan’la işbirliği yaptığı imajını silemeyecektir.Kaosa-teröre-darbeye destek namussuzluktur.
Www.adaletplatformu.net

 

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret169624