• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/adaletplatformu
  • https://www.twitter.com/adaletplatformu

Vakıfbank’ın hileli/muvazaalı Satışının iptali ve tapu kaydının düzeltilmesi talebi Özet: Vakıfbank krediyle ev alana hem ev veriyor hem de para veriyor. Dünya da böyle skandal yok… : Bolu Gerede

KONU: VAKIFBANK’ın hileli Satışının iptali ve tapu kaydının düzeltilmesi talebidir.

ÖZET:
VAKIF BANK krediyle ev alana hem ev veriyor hem para veriyor. Dünya da böyle skandal yok.
    Bolu–Gerede–Demirciler Mah. 549.ada 4.nolu parseldeki bahçeli 3.katli betonarme apartmanımızı VAKIF BANK Yenimahalle Şubesi müşterisi Mustafa YOLARTIRAN (T.C.Kimlik No:51046739522) VAKIF BANK kredisiyle ev almak istemiş 11/07/2008 tarihinde kredi müracaatı yapmış ve ekspertiz göndertmiştir.
    VAKIF BANK’a tapu, yapı ruhsatı v.b. belgeleri verdim daha sonra VAKIFBANK Bolu Şubesi ekspertizi Hasan bey gelerek binamıza 130 bin lira değer biçti.
    27, 28 Temmuz 2008’de VAKIF BANK Bolu Şubesi personeli GEREDE TAPU Müdürlüğüne  gelerek kredili ev satış sözleşmesinin tamamlanması için tapuya ve bir takım sözleşmelere imza atmam istendi ama istediğim halde imzalatılan belgelerden bana hiç bir nüsha verilmedi.
     Bu kredi onaylandıktan sonra isminize havale gönderilecek” dendi. “havale önümüzdeki ay içinde gelmezse VAKIFBANK Bolu veya Yenimahalle Şubeye gelerek paranızı alabilirsiniz” dendi.
     Bir iki hafta içinde adıma havale gelmeyince GEREDE TAPU MÜDÜRLÜĞÜNE gittim evim VAKIFBANK ve Mustafa YOLARTIRAN’ın olmuş. Hemen Vakıfbank Yenimahalle Şubeyi aradım “biz parayı Müşterimiz Mustafa YOLARTIRAN’a verdik” dediler.
     VAKIFBANK Yenimahalle Şubesi hem evimi hem de krediyi Mustafa YOLARTIRAN’a vererek mağdur olmamıza sebep olmuş ve telafisi güç zararlar vermiştir. VAKIF BANK Yenimahalle Şube Müdürü Sedat KOVAR ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail ALPTEKİN yaşadığımız mağduriyetlerin şahidleridir.
      Mustafa YOLARTIRAN’da krediyi ödemeyince ev VAKIF BANK’ın olmuştur. 2008 yılından bugüne kadar tarafıma ödeme yapmayan VAKIF BANK’ın acilen tarafımıza ödeme yapmasını veya hileli satışın iptal edilerek tapunun, Babam Osman ÇEVİK (TC No:12433823354) oğlu Adem ÇEVİK(T.C. Kimlik No:12409824156) veya kanuni mirascıları ismine kayıt edilmesini arz ve talep ederim.

AÇIKLAMALAR:

1-Adem ÇEVİK olarak, VAKIF BANK Ankara Yenimahalle müşterisi Mustafa YOLARTIRAN (TC No:51046739522) ile 3.katlı evimizi şahitler huzurunda sözlü satış sözleşmesi yapmıştım. Babam Osman ÇEVİK 07.07.2008 tarihinde 3328 NOLU GEREDE NOTERLİĞİNDEN verdiği vekaletle satış yapacaktım.
    VAKIF BANK Bolu Şubesi yetkilileri VAKIFBANK Adem ÇEVİK ile satış yapmaksızın yani hiç ödeme yapmaksızın 27-28 Temmuz 2008 yılı içinde bahse konu 3.katlı betonarme taşınmazı satış yapmış gibi göstermek suretiyle Mustafa YOLARTIRAN üzerine devretmiş ve VAKIF BANK ipotek koymuştur. Dolayısıyla Çevik Ailesi olarak 3 katlı evimiz gasp edilmiştir.
      Yapılan devir keenlemyekün yani yok hükmünde olmakla birlikte, satış gibi gösterilmiştir. Evimin bedelini alamadığımdan hemde evim başkasının olduğundan benim ve kardeşlerimin ticareti bozuldu babam ve annemin sağlıkları bozuldu ve bende şeker hastası oldum. Ailecek maddi ve manevi zarar gördük ve halen de zarar görmekteyiz ve halen zarar görmeye de devam edilmektedir.

2- Babamız Osman ÇEVİK’in  bahçeli 3.katlı evini satarak çocukları olarak 5.kardeş deri, deri kimyası, otogaz ve petrol bayiliği ticareti işimizde kullanacaktık. Amma maalesef, VAKIF BANK ve Müşterisi Mustafa YOLARTIRAN anlaşmalı yani muvazaalı satış gibi göstererek malımızı gasp ettiklerinden kardeşler arasında kin nefret ve düşmanlık doğmuş ve dolayısıyla babamız malının gasp edilmesi ve çocuklarının ticaretine yardımcı olamadığından mallarının gasp edilmesi sebebiyle üzüntüden kalp rahatsızlığı yaşamaya başlamıştır.
      Bu durum tüm aile fertlerini üzdüğünden dolayı bir hukuksuzluk yaşanmaması için Ankara 22. İcra 2010-308 dosyanın talimatla GEREDE İCRA DAİRESİ kanalıyla 2010-10 talimatıyla yapılan hukuksuz satışın iptali ve gerekli düzeltmenin yapılması gerekmektedir.

3-Sonuç Olarak: yapılan satış, gerçek bir satış olmayıp muvazaalı niteliğindedir. yapılan satış işleminin muvazaası nedeniyle iptali ile babam Osman ÇEVİK veya Adem ÇEVİK adına tapuya kayıt ve tescilini, bu mümkün olmadığı takdirde maddi-manevi zarar ve faizi ile birlikte ödeme yapılmasını, gerekirse tapu kayıtlarının ve satış akdinin GEREDE Tapu Sicil Müdürlüğünden istenmesini, Bu nedenle, tapuda VAKIF BANK adına Mustafa YOLARTIRAN adına yapılan devir muvazaa nedeniyle geçersiz olup, iptali ve düzeltilmesi insani ve vicdani bir gerekliliktir.
VAKIF BANK yetkilileri de ev için ev sahibi Çevik Ailesine para ödemediklerini 21/10/2008 tarih 1448 sayı ile bize ve BDDK’ya da ifade etmektedirler.

Evimizi bize iade etmek yerine tekrar satışa çıkardılar.

Beş çocuğu olan Osman Çevik’in evi bir şekilde haksız olarak elimizden alınmıştır.  Kredi alınması için tapu kayıtları önce babam Osman ÇEVİK adına Adem ÇEVİK’e imzalatılmış ancak alınan kredinin parası mülk sahibinin yazılı ve sözlü talebi olmaksızın Mustafa YOLARTIRAN’averilmiştir. ayrıca tapu ipoteği de aynı şahsın üzerine devredilmiştir. Bankanıza ait bu konuyla alakalı ilgili kayıtların doğrulunu da; Vakıf Bank Bolu Ankara Yenimahalle Şubeye gelerek paranızı alabilirsiniz” diyen Vakıf Bank Yenimahalle Şube Müdürü Sedat KOVAR ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail ALPTEKİN beylerde ailece yaşadığımız mağduriyetlerin ayrıca şahidleridir.
Aile Birliğini bozulmaması için lütfen yardımlarınızı esirgemeyiniz.

-Evimize ait icra işlemlerinin durdurulmasını,
-Evimize ait tapumuzun tarafımıza iadesini,
-Ayrıca maddi zararlarımızın tazmin edilmesini,
Makamınıza iletir ve gereğinin yapılmasını arz ederiz.

10 Haziran 2014

Talebde Bulunan: Müvekkil Adına oğlu Adem ÇEVİK (T.C. Kimlik No:12409824156) Tel.05322033274    www.ademcevik.com     ademgerede@gmail.com
Bahçelievler Mahallesi, Mehtap Sk. No:18   Tevbe24 Apt. Gerede/Bolu

 

Bilgi Notu: Mal sahibi olan babam, Osman ÇEVİK bu olaylarında etkisiyle 18.05.2014 tarihinde kalp ameliyatı için gittiği Çamlıca Erdem Hastanesi’nde RABB’imize yürüdü. Aynı gün BOLU  Gerede Kösreli Köyüne defin edilmiştir.

...................... 

 http://www.adaletplatformu.com/?Syf=18&Hbr=221372&/Ba%C5%9Fbakan-ve-ReisiCumhur-Vak%C4%B1fBank%C4%B1n-GASPINA-HIRSIZLI%C4%9EINA-DUR-DES%C4%B0N.-17-Ekim-SON.-HUD113.-Vak%C4%B1fBank%C4%B1n-Hileli-Sat%C4%B1%C5%9F%C4%B1na-17EkimeKadar-Ba%C5%9Fbakan+ReisiCumhur-Gaspa-H%C4%B1rs%C4%B1zl%C4%B1%C3%842888 kez okundu

Yorumlar

sabır     17/08/2014 00:30

allah kolaylık versin
Misafir - fatih çınar

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret159388