• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/adaletplatformu
  • https://www.twitter.com/adaletplatformu

hapisten çıkınca çoluk çocuk demeden intikam alacağız' diyen Balyoz davasının tutuklu generalleri Fatih İlğar ile Cem Aziz Çakmak'ın ses kayıtları hakkında soruşturma başlattı.

Amiral Suriye katliamına özendi

Balyoz tutuklusu Tuğamiral Cem Aziz Çakmak'a ait olduğu ileri sürülen bir ses kaydı internette yayınlandı. Gayet sakin konuşan ses buna karşın inanılmaz ifadeler kullanıyor. Kendilerine çok güvendikleri için hata yaptıklarını, bir ya da iki yıl içinde dışarı çıkacaklarını belirten ses, Suriye'de bugünlerde yaşanan çocuk katliamlarına atıf yaparcasına 'çoluk çocuk demeden rövanş alacaklarını' iddia ediyor, Atatürk'ü de örnek gösteriyor. Kayıttaki ses, Balyoz davasının mahkeme heyetine de ağır hakaretlerde bulunuyor.

28.05.2012 13:43 Balyoz tutuklusu Tuğamiral Cem Aziz Çakmak olduğu iddia edilen kişi dailymotion.com sitesinde yayınlanan ses kaydında kendilerine çok güvendikleri için geçmişte hata yaptıklarını, karşı cephedekilerin de aynı hatayı yapacaklarını ve o zaman onlardan çoluk çocuk demeden rövanş alacaklarını söylüyor. Dailymotion.com sitesinde yayınlanan ses kaydında iddia edilen amiral, kendilerine çok güvendikleri için hata yaptıklarını ama yakın zamanda çoluk çocuk demeden rövanş alacaklarını söylüyor... Kara kuvvetlerinden meslektaşlarını yüreksizlikle itham edip, menfaatçi subayların terfi ettirildiğini, asıl sorunun bu olduğunu ifade ediyor.

"Aldığımız haberlere göre bu iş uzun sürmeyecek. Hesabı sorulacak.. Bakalım kaç kişiyi bırakırlar, bırakırlar mı? Yani olmazsa da iş uzun sürmeyecek artık. Yani aldığımız haberler o yönde bizim. Sağlam kaynaklar. Bunun hesabı sorulacak.. İki sene içinde balyozun rövanşı olacak, çok can yanacak.. Bir iki sene içerisinde bu manzara tam tersine dönecek. Bak söylüyorum bunu. Dersin ki bunu bir paşam söylemişti dersin.. Bir sürü hesaplaşma olacak. İki sene çok belki bir sene içinde. Eğer biz burdan bir çıkarsak bu dışardakilerle çok ciddi bir hesaplaşma olacak, çok ciddi hem de.."

Ses kaydının dökümü şu şekilde:

"Kendilerine en güvendikleri anda çoluk çocuk demeden rövanş alacağız. Kendimize çok güvenerek hata yaptık. Şimdi aynı hatayı onlar yapıyor. Şimdi ben şuna inanıyorum. Bir insanın en zayıf olduğu zaman ne zamandır biliyor musun? Kendine çok güvendiği zaman. En zayıf olduğu zaman o zamandır. Ben bu kadar söyleyeyim yeter. Biz de çok güvendik ondan zayıftık. Şimdi de aynı hatayı onlar yapıyor.

Kara kuvvetlerinde yürekli adam sayısı az. Onlar terfi etmek için komutanın eşine reçel yaparlar. Tamamı böyle. Bizde şöyle bir sıkıntı var. 80'den sonra çok değişik bir subay tipi yetiştirdik biz. Menfaatlerine düşkün. Yurtdışı ve görevlere efendim paşa olmaya, memleket meselelerinden uzaklaşmaya, öğrenmemeye bak, öğrenmek yerine ne bileyim eşine komutanın eşine reçel yapıp götürtmeye. O tip insan yetiştirdik. Çok ciddi söylüyorum bunu da. Ve onlar seçildi. Bugünkü sıkıntının sebebi odur. Bizde deniz kuvvetlerinde biraz daha farklı ama karacılarda tamamen böyle. Tamamen böyle. Yani yürekli adam sayısı çok az.

-Balyoz mahkeme heyetine ağır hakaret-

Mahkemede denizcilerin bir tanesi bile sayın başkan demedi. Hepimiz siyasi konuştuk. Ben yalvardım onlara ne olur bunlara boynunuzu eğmeyin. Yani savunmalarınızda eğmeyin. Ben çünkü sayın başkan falan demiyorum artık. 10. Ağır ceza mahkemesi üyeleri diye bağırıyorum. Ne sayın başkan ne sayın üyeler. Hiç öyle şey yok bende. Bizim hiçbirimizde yok. Muvazzaf denizcilerin bir tanesi söylemedi. Hepsi 10. Ağır ceza mahkemesi. Ve hepsi siyasi konuşma yaptı. Mahkeme heyetine bakarak “şerefsizler, vatana ihanetten yargılanacak” dedim. Şunu söyledim. En sonunda dedim ki: bu şerefsizlere sesleniyorum. Onlara bakıyorum ama. Dış mihraklara uşaklık eden şerefsizlere sesleniyorum derken onlara böyle bakıyorum tabi. Kafalarını eğiyorlar böyle. Bu koltuklara oturacaksınız vatana ihanetten yargılanacaksınız dedim. Hemen salonda başladı şey. Atarım matarım yine hâkim. Bunlar bizi esir aldılar. Kendi vatanımızda esir aldılar onlar bizi.

(Balyoz davasının 22 Ağustos 2011 günü görülen 40. duruşmasında savunma yapan Tuğamiral Cem Aziz Çakmak, "Sahte dijital verilere dayalı bu dava bence çökmüştür. Bizleri bir süre daha çöken bu sahte davanın enkazında tutabilirsiniz. Ancak asıl soru, bu davanın sonunda enkazın altında kimlerin kalacağıdır. Hainlik ve ihanetin odağı olan, dış mihraklara uşaklık eden şerefsizlere sesleniyorum. Bu salondaki koltuklara oturacaksınız ve vatana ihanet ile yargılanacaksınız. Bundan kaçışınız asla mümkün değildir. Tanrı Cumhuriyeti ve donanmasını korusun." sözlerini kullanmıştı.)

Atatürk, isyan oldu mu “çoluk çocuğu kalmasın, bütün şehri götürün” dermiş. Kendilerine en güvendikleri anda rövanşımız hatasız olacak. Ama diyorum işte. Hep de onu söylüyorum. Allah rövanşını göstermesin onlar için. Çünkü biz bir daha böyle bir rövanşta böyle bir hata yapmayız yani. Yani Atatürk bu işi Atatürk isyan oldu mu çoluğu çocuğu kalmasın götürün, şehri götürün diyormuş. Adam, adam görüyor yani. Çocuğuna kadar. Bu iş böyle. En güvendikleri zaman kendilerine en zayıf oldukları andır. Umut, özgürlük savaşçılarının can simidiymiş. Mandela öyle diyor. 29 yıl yatıyor Mandela hücrede. Onun için umudu hiç bırakmayacağız. Bırakmayacağız umudumuz hep olacak.

Tabi bu daha süreç yani bu süreç alacak daha ne kadar çekeriz bilmiyorum. Ama çok uzun süreceğini sanmıyorum ben de artık. Bakalım kaç kişiyi bırakırlar, bırakırlar mı? Yani olmazsa da iş uzun sürmeyecek artık. Yani aldığımız haberler o yönde bizim. Sağlam kaynaklar. Bunun hesabı sorulacak. Tarihin yargısından kaçmaları mümkün değil. Kimse kaçamaz. Kimse. Yani bunların yatacak yerleri yok. Yatacak yerleri yok. Bunları toprak reddeder, naaşlarını toprak reddeder şerefsizim. İki sene içinde balyozun rövanşı olacak, çok can yanacak. Bir iki sene içerisinde bu manzara tam tersine dönecek. Bak söylüyorum bunu. Dersin ki bunu bir paşam söylemişti dersin. Adamlar kaçacaklar. Bu ülkeden kaçacaklar çoğu. Ve rövanşı çok farklı olacak. Çok kişinin canı yanacak. Yani bunun rövanşında çok can yanacak.

Farklı yabancı istihbaratlar bunları tıkadı. Çalkantı içindeler. Biz de boş değiliz. Neler var, neler var, şu anda bizim bildiğimiz neler var. Yani Almanya başka bir şey söylüyor, Amerika başka bir şey söylüyor. Alman istihbaratı var, CIA var. Mossad var. Onun için onlar şimdi çok büyük çalkantı içindeler. Çok. Ciddi. Tıkandılar. Bir sürü hesaplaşma olacak. İki sene çok belki bir sene içinde. Eğer biz burdan bir çıkarsak bu dışardakilerle çok ciddi bir hesaplaşma olacak, çok ciddi hem de. İlk şeyimiz ne biliyor musun? Aç kalacaklar. Bak söyleyeyim. Aç kalacaklar. Öyle başlayacak zaten. Bu kadar da boş değiliz yaa. (Dailymotion.com)

ÇAKMAK'IN SES KAYDI: DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Ses kayıtları, parmak izi ve ıslak imza gibi doğrulanabilir mi? | Ergenekon soruşturma sürecindeki ses kayıtları

Balyoz davasında Amiral Çakmak'tan tehdit

BALYOZ PLANI VE DAVASI MANŞETLERİMİZ

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Ergenekon, Balyoz ve benzer davaları engelleme girişimleri

(28 Mayıs 2012, 13:43)

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4580    yazdır/print
1652 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret159388