• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/adaletplatformu
  • https://www.twitter.com/adaletplatformu

başbakan'a ve Kılıçdaroğlu'na Kur'an'a Hakaretten Suç Duyurusu

KUR'AN YASAĞI ALLAH'A HAKARETTİR'DEN suç duyurusu

  

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilmek üzere

Üsküdar Cumhuriyet Başsavcılığı’na

Müşteki: Adem ÇEVİK TC 12409824156  Toros sk. 17/14 Sıhhıye Ankara tel.05322033274

Şüpheliler: Kur'anın yasaklanması için CHP’nin Anayasa Mahkemesine başvuran vekilleri, Kemal Kılıçdaroğlu, Emine Ülker Tarhan ve Osman Aydın, 
AKParti milletvekilleri Receb Tayyib Erdoğan ve Ömer Dinçer ve Kur’an yasağını uygulayan MEB Personeli, Nejat Yamaç Kadıköy i.a. Örnekal Ortaokulu md. Yrd.,  ayrıca soruşturma sonunda tesbit edilecek diğer şüpheliler.

Açıklamalar: 1930’lu VE 1940’lı Yıllarda Kur’an öğrenen öğreten suçluydu yasaklar 18 sene sürdü. 28 şubat darbesinde 1997’de ise 10 yılı AKParti olmak üzere 14 yıl yasak sürdü. Şimdide ilkokul, ortaokul ve liselerde Kur’an yasağı devam ediyor. 30 Mart 2012 de TBMM’DE kanunlaşan 6287 sayılı yasanın 9. Maddesi gereğince tüm ortaokul ve liselerde Kur’an ve Hz. Muhammed’in Hayatı Dersleri tercih edilebilir denilmesine rağmen millet iradesinin tecelligahı TBMM’ne ve milletin iradesine ipotek konulmakta ve Kur’an dersleri sadece 5. Ve 9. Sınıflara uygulanabilir denilerek genelge yayımlanmaktadır. Genelge kanunlara aykırı olamayacağından hukuksuz ve kanunsuz emirleri verenler de uygulayanlar da anayasa 137. Maddesince suçludur. Genelge yayımlayacaksan Kur’an dersi uygulamasını ilkokullarda da serbesttir diye yayınlamak iyidir.

CHP milletvekilleri İslam’a Kur’an’a, Allah’a ve tüm Müslümanlara hakaret edercesine kuran derslerinin yasaklanması için anayasa mahkemesine gitmiş hatta Emine Ülke Tarhan “Kur’an dersinin analitik düşünceyi engellediği” hakaretini yapabilmiştir bir diğer CHP milletvekili Osman aydın ise “millet aya giderken Kur’an mı okutacağız” diye hakaretlerini sürdürmüştür. Halen de Kuran Peygamber dersleri laikliğe zarar verir hezeyanlarıyla hakaretlerine devam edebilmektedirler.  
Netice-i Taleb:  Kur’an ve Peygamberimizin Hayatı derslerinin yasaklanmasını isteyenler ve yasağı 5. Ve 9. Sınıflar haricinde uygulayanlardan İNANCIMA HAKARET ettiklerini düşündüğümden dolayı davacıyım.
Kur’an yasağını uygulatan Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER  başta olmak üzere, MEB Personeli ve Kur’anın yasaklanmasını isteyen ve hakaretlerde bulunan CHP milletvekillerinin TCK77, tck125. Madde ve halkı kin nefret ve düşmanlığa sevk tck216’dan, kanunları uygulamamak, TBMM’nin faaliyetlerini
 engellemek, eğitim öğretimi engellemek, inanca hakaret, kutsal değerlere hakaret, aşağılama, vb. suçlardan cezalandırılmalarını arz ve taleb ediyorum.  01/10/2012 uyap kayıt no.2012/3480  Adem ÇEVİK Kurtuluş Kuranda Platformu www.KurtulusKuranda.net

not. dilekcemizi 1 saat önce üsküdar cumhuriyet savculığına verdik.

görüntülü haberi kanal7'den ersin bey çekti. yazılı haber için zaman'dan koray bey vardı.

Kurtuluş Kuranda Platformu Avukatı Yasin Şamlı danıştay ve idare mahkemesinde dava açma çalışmaları devam ediyor... 

......

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl uygulamaya koyduğu yeni eğitim sistemi ile 5'inci ve 9'uncu sınıf öğrencilerine verilecek olan seçmeli Kur'an-ı Kerim ve Hz. Peygamberin Hayatı derslerinin diğer sınıflarda da okutulması için olay yargıya taşınıyor...


Bu yıl ilk defa uygulamaya konulan 4 4 4 eğitim sistemi ile okullara getirilen seçmeli derslerin sadece 5'inci ve 9'uncu sınıflarda okutulmasına tepki gösteren Kurtuluş Kur'anda Platformu Koordinatörü Adem Çevik olayı yargıya taşıyor. MEB'in yasal düzenlemeye aykırı davranarak, seçmeli dersleri sadece iki sınıfla sınırlandırmasına tepki göstererek, derslerin diğer sınıflarda da yasal olarak okutulması gerektiğini söyledi.

28 Şubat'ın ürünü devam ediyor

Yasal düzenleme ile 5, 6, 7 ve 8'inci sınıflarda da öğrencilerin bu dersleri almalarının yasal olarak mümkün olduğunun ancak MEB'in buna engel olarak iki sınıfla sınırlamaya gittiğini kaydeden Çevik, seçmeli derslerin 10, 11, 12'inci sınıflarda da okutulması için olayı yargıya taşıyacaklarını söyledi. Kurtuluş Kur'an'da Platformu Koordinatörü Adem Çevik, "Kur'an ve İslam Peygamberi dersi tüm sınıflarda hatta ilkokullarda bile okutulmalıdır. İlkokullarda Kur'an derslerinin serbest olmaması yasak anlamı taşımaktadır bir nevi 12 yaş öncesi Kur'an yasağı camilerde serbest olurken ilkokullarda yasaklanmaktadır. 28 Şubat'ta 12 yaş öncesine uygulanan Kur'an eğitimi yasağı şimdide 10 yaş öncesine uygulanmaktadır" diyerek tepki gösterdi.

MEB yasaya aykırı davranıyor

"Kur'an ve siyer dersinin okutulması uygulamasını 5. ve 9. sınıflar haricindeki sınıflardan kaldırmak hukuka ve kanuna aykırı olup insani değildir" diyen Çevik, derslerin bütün sınıflarda okutulması için mahkemeye başvuracaklarını söyledi. Çevik, 4 4 4 eğitim sistemini kapsayan kanunu uygulamamanın suç olduğunu da belirterek,  "Bununla ilgili Danıştay'a, idare mahkemesine, Anayasa Mahkemesi'ne başvuracağız. Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a dilekçe gönderdik" dedi.

Okullarda Kur'an ve siyer derslerinin seçmeli ders olarak işlenmesinin olumlu bir adım olduğunu vurgulayan Çevik, "Kur'an ve siyer derslerinin sevdirilmesi için velilerin çocuklarına bu dersin önemini anlatması ve onlara yardımcı olması gerekir. Bunun daha ileriye gidebilmesi için velilerin vereceği ehemmiyet çok önemlidir. Öğrencilerin derse olan katılımı ve sevgileri bu derslerin daha çok verimli hale gelmesini sağlar. Kur'an-ı Kerim ve Peygamberimizin Hayatı, 5'inci sınıftan başlayarak, lise sona kadar seçmeli ders olarak alınabilecek. Allah'ın Kitabı ve Peygamberinin örnek ahlâkı ile tanışmayan bir gençlik, fıtratından, öz değerlerinden uzaklaşarak her türlü batıl ve sapık düşünceye açık hale gelecek ve geleceğimizi tehlikeye atacaktır" dedi.

Kur'an Yasağı Müslümanlara hakarettir

 

Kur’an-ı Kerim ve Siyer dersinin tüm sınıflarda uygulanmayışının, İslama hakaret eden İsrail-ABD yapımı bir film ile eşdeğer olduğunu belirten Kur’ân-ı Anlama Platformu Başkanvekili ve Kurtuluş Kuranda Platformu Koordinatörü Adem Çevik, “MEB’in Kur'an ve İslam Peygamberi derslerinin öğretimini ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde yasaklaması İslama ve Kur'an-ı Kerim’e hakarettir Bu hareket de İslam’a hakaret eden İsrail-ABD yapımı bir film ile eşdeğerdir. Kur`an-ı Kerim ve siyer derslerinin sadece 5. ve 9. sınıflara uygulanıp diğer sınıflarda yasaklanması hukuki değildir. 6287 sayılı yasanın 9. maddesine göre tüm sınıflara uygulanması hukuki zorunluluktur. Anayasa maddesi137 de derki hukuksuz ve kanunsuz emirleri uygulayanlar da suçludur, kuran yasaklansın diyen CHP'LİLER VE YASAĞI UYGULAYAN bakan ve MEB Personeli hakkında bugün suç duyurusunda bulunduk haftaya da danıştaya başvuracağız” ifadelerini kullandı.

-- 
"Zulme Karşı Dilsiz Şeytanlık Belhum Adâllıktır. Zalimliğe/Adaletsizliğe Sessizlik Ateş ve Helaktır. Zulme Uğrayanlar Elbirliğiyle Haklarını Alırlar"  
Âdem ÇEVİK 
  www.twitter.com/adaletplatformu   


2410 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret159388