• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/adaletplatformu
  • https://www.twitter.com/adaletplatformu

AnaYasa Mahkemesi 4+4+4 bahanesiyle Kur'an ve Siyer Dersini iptal ederek CHP'nin istikrarsızlaştırma projesine katkı sunmasın. CHP'nin iptal girişimi Kur'an'a ve Peygamberimize hakaretle eşdeğerdir, Kaos Planına AYM'den RET? Nisa76 Alimran161 Araf179

Kur`ân ve Siyer Dersi Tüm sınıflarda Okutulmalı

Kurtuluş Kur'anda Platformu Genel Koordinatörü Adem Çevik: Kur`an-ı Kerim ve siyer derslerinin sadece 5. ve 9. sınıflara değil 6287 sayılı yasanın 9. maddesine göre tüm sınıflara uygulanması hukuki zorunluluktur. 

 
Kurtuluş Kur'anda Platformu Koordinatörü   Adem Çevik: "6287 sayılı yasanın 9. maddesince Kur'an Meali Dersinin tüm sınıflarda uygulanması gerekmektedir. aksine uygulamalar millet iradesini hiçe saymaktır. Kur'an ve islam Peygamberi derslerini iptal ettirmeye çalışmak islama hakaret eden israil-abd yapımı filmin Türkiye de uygulanması anlamı taşımaktadır ki bu oyuna Anayasa Mahkemesi de alet olmamalıdır." 
   Kur’ân-ı Kerim ve siyer derslerinin seçmeli ders olarak işletilmesi kamuoyunda olumlu bir gelişme olarak değerlendirilirken seçmeli derslerin 6–7–8 VE 10-11-12 gibi ara sınıfları kapsamaması da tepkiyle karşılandı. Seçmeli derslerin eğitim sürecinin 6287 sayılı yasanın 9. maddesine göre tamamını kapsaması gerektiğini dile getiren Kur’ân-ı Anlama Platformu Başkanvekili ve Kurtuluş Kuranda Platformu Koordinatörü Adem Çevik, “Kur`an ve İslam Peygamberi dersi tüm sınıflarda hatta ilkokullarda bile okutulmalıdır. ilkokullarda Kur'an derslerinin serbest olmaması yasak anlamı taşımaktadır bir nevi 12 yaş öncesi Kur'an yasağı camilerde serbest olurken ilkokullarda yasaklanmaktadır. 28 şubatta 12 yaş öncesine uygulanan Kur'an eğitimi yasağı şimdide 10 yaş öncesine uygulanmaktadır.
 
aksine uygulamalar millet iradesini hiçe saymaktır. Kur'an ve islam Peygamberi derslerini iptal ettirmeye çalışmak islama hakaret eden israil-abd yapımı filmin Türkiye de uygulanması, gerçeğinin yaşanması anlamı taşımaktadır. Türkiyeyi istikrarsızlaştırmak barış ve huzuru bozmak için yapılan bu gerçek oyuna Anayasa Mahkemesi de alet olmamalı."  
   ‘Bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir, bir insanı kurtaran tüm insanlığı kurtarmış gibidir’ ve  ‘Komşusu açken tok yatan insan değildir’ diyen "yaşayan Kur`an" olarak bilinen İslam Peygamberinin hayatı ve Kur`an derslerinde öğretilecek bu prensiplerle yetişecek Kur`an ahlaklı nesillerle İslam kardeşliği sağlanacak. İnşaallah terör, intiharlar, gasp ve hırsızlıklarda bu şekilde azalacak. Geleceğimizi, huzurumuzu ve kurtuluşumuzu ancak bu şekilde sağlayabiliriz” dedi.
 
KUR’ÂN TÜM HAYATIMIZI SARSIN DİYE…
Geçtiğimiz yıl başlattıkları “Kur`an-ı Kerim ve Meali Tüm Okullarda Seçmeli Ders Olsun” imza kampanyasını hatırlatan Çevik, “50 STK ile beraber başlattığımız bu kampanyamız hamdolsun  hayırlı ve bereketli sonuca ulaştı. Şimdi ise ‘Evlerimiz Kur’an Evi olsun diye Her Öğrenciye Kur`an Meali’ ve ‘Kur’an ve Meali Dersi Tercihinde Yaş Sınırı Kalksın’ kampanyaları ile ilkokul 1. sınıftan itibaren lise son sınıfa kadar Kur`an ve Siyer dersleri tüm sınıflara uygulansın diye kamuoyu oluşturmaya çalışacağız ve inşaallah başaracağız” şeklinde konuştu.
 
TÜM EVLER KUR’ÂN EVİ OLMALI
Kur’an neslinin oluşması ve Kur’an’ın anlaşılmasına katkı olması amacıyla 40 ilde Umre ödüllü Kur’an meal bilgi yarışması düzenlediklerini belirten Çevik, “yarışmaya katılmak isteyenler online kayıt için: www.kuranianlamaplatformu.com’dan ve üye STK’lardan ücretsiz başvuru yapabilirler. Kayıt süremizi 30 Eylül’e kadar uzattık. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversiteli 19 milyon gencimize MEB, DİB ve STK’larımız Kur’an Meali hediye etmelidir. Tüm evler Kur’an evi Olmalı: Çocukların küçük yaşlarda Kur’an-ı Kerim’le tanışması bütün velilerin ortak arzusudur. Okulda öğrenilecek Kur’an-ı Kerim derslerinin daha iyi anlaşılması için evler Kur’an evi olmalı evde çocuklarla beraber ailecek Kur’an’ı anlayarak okumak gerekir” ifadelerini kullandı.
 
OLUMLU BİR ADIM ANCAK YETERLİ DEĞİL   
Okullarda Kur’an Dersinin ve siyer derslerinin seçmeli ders olarak işlenmesinin olumlu bir adım olduğunu vurgulayan Çevik, “Kur’an ve siyer derslerinin sevdirilmesi için velilerin çocuklarına bu dersin önemini anlatması ve onlara yardımcı olması gerekir. Bunun daha ileriye gidebilmesi için velilerin vereceği ehemmiyet çok önemlidir. Öğrencilerin derse olan katılımı ve sevgileri bu derslerin daha çok verimli hale gelmesini sağlar. Seçmeli ders başvuruları 21 Eylül`de bitiyor. Bu yıl okullarda öğrenciler, Kur`an-ı Kerim ve Siyer dersini seçmeli olarak öğrenebilecek. Öğrenci velilerinin 21 Eylül`e kadar mutlaka çocuklarının Kur`an-ı Kerim ve siyer dersini seçmeli olarak öğrenebilmesi için okullara dilekçe vermeleri gerekiyor. Tüm STK`larımız da Kur'an ve Siyer tercihi kampanyalarıyla süreci aktif desteklemeli. Bu dersleri almak isteyen öğrenci sayısı 10’a ulaştığında Öğrenciler bu dersleri alabilecek. Kur`an-ı Kerim ve Peygamberimizin Hayatı, 5’inci sınıftan başlayarak, lise sona kadar seçmeli ders olarak alınabilecek. Allah`ın Kitabı ve Peygamberinin örnek ahlâkı ile tanışmayan bir gençlik, fıtratından, öz değerlerinden uzaklaşarak her türlü batıl ve sapık düşünceye açık hale gelecek ve geleceğimizi tehlikeye atacaktır. Bütün halkımızı ve STK’larımızı bu konuda hassas davranmaya çağırıyoruz” İfadelerini kullandı.

 


2929 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret159388