• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/adaletplatformu
  • https://www.twitter.com/adaletplatformu

Kur'anı Anlama Platformu Başkanvekili Adem Çevik: Kur'an ve islam peygamberi dersi tüm sınıflarda hatta ilkokullarda bile okutulmalıdır. "bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir, bir insanı kurtaran tüm insanlığı kurtarmış gibidir"

Kur'anı Anlama Platformu Başkanvekili Adem Çevik:  Kur'an ve islam peygamberi dersi tüm sınıflarda hatta ilkokullarda bile okutulmalıdır.

 "bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir, bir insanı kurtaran tüm insanlığı kurtarmış gibidir" ve  "komşusu açken tok yatan insan değildir" diyen yaşayan kur'an olarak bilinen islam peygamberinin hayatı ve kur'an meali derslerinde öğretilecek bu prensiblerle yetişecek kur'an ahlaklı nesillerle islam kardeşliği sağlanacak. inşaallah terörler, intiharlar, gasp ve hırsızlıklarda bu şekilded azalacak. 

Geleceğimizi, huzurumuzu ve kurtuluşumuzu ancak bu şekilde sağlayabiliriz.


 50 STK’dan oluşan Kur'an'ı Anlama Platformu olarak geçen sene başlattığımız  “Kur'an-ı Kerim ve Meali Tüm Okullarda Seçmeli Ders Olsun” imza kampanyamız hamdolsun  hayırlı ve bereketli sonuca ulaştı.

     Şimdi ki kampanyamız; "Evlerimiz Kur’an Evi olsun diye Her Öğrenciye Kur'an Meali" ve "Kuran ve Meali Dersi Tercihinde Yaş Sınırı Kalksın, İlkokul 1. sınıfdan itibaren lise son sınıfa kadar  Kur'an ve Siyer dersleri tüm sınıflara uygulansın, kuran ve siyer dersleri ilkokullara da uygulansın"  diye kamuoyu oluşturmaya çalışacağız ve inşaallah başaracağız.

      Kur’an neslinin oluşması ve Kur’anın anlaşılmasına katkı için 40 şehir merkezinde ödüllü Kur’an Meal Bilgi Yarışması düzenliyoruz. Online kayıt için: www.KuraniAnlamaPlatformu.com ‘dan ve üye STK’lardan ücretsiz başvuru yapılabilinir. kayıt süremizi 30 eylüle kadar uzattık.

     ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteli 19 milyon gençimize MEB, DİB ve STK’larımız Kur’an Meali hediye etmelidir.

   Tüm Evler Kur’anEvi Olmalı: Çocukların küçük yaşlarda Kur’an-ı Kerim’le tanışması bütün velilerin ortak arzusudur. Okulda öğrenilecek Kur’an-ı Kerim derslerinin daha iyi anlaşılması için Evler Kur’anEvi Olmalı evde çocuklarla beraber ailecek Kur’anı anlayarak  OKUmak gerekir.

    Kur’an Dersinin ve Siyer’in sevdirilmesi için velilerin çocuklarına bu dersin önemini anlatması ve onlara yardımcı olması gerekir. Haftada iki saat yeterli olmasa da bir temel atma noktasında önemli bir adımdır bu. Bunun daha ileriye gidebilmesi için velilerin vereceği ehemmiyet çok önemlidir. Öğrencilerin derse olan katılımı ve sevgileri bu derslerin daha çok verimli hale gelmesini sağlar

   Seçmeli Ders Başvuruları 21 Eylül`de Bitiyor: Bu yıl okullarda öğrenciler, Kur`an-ı Kerim ve Siyer dersini seçmeli olarak öğrenebilecek. Öğrenci velilerinin 21 Eylül`e kadar mutlaka çocuklarının Kur`an-ı Kerim ve siyer dersini seçmeli olarak öğrenebilmesi için okullara dilekçe vermeleri gerekiyor. Tüm STK'larımız da matbu dilekce örneği kampanyası açmalı.

  6287 sayılı yasanın 9. maddesine göre bu dersleri almak isteyen öğrenci sayısı 10`a ulaştığında Öğrenciler bu dersleri alabilecek. Kur`an-ı Kerim ve Peygamberimizin Hayatı, 5`inci sınıftan başlayarak, lise sona kadar seçmeli ders olarak alınabilecek. 

    Allah'ın Kitabı ve Peygamberinin örnek ahlâkı ile tanışmayan bir gençlik, fıtratından, öz değerlerinden uzaklaşarak her türlü batıl ve sapık düşünceye açık hale gelecek ve geleceğimizi tehlikeye atacaktır. Bütün halkımızı ve STK’larımızı bu konuda hassas davranmaya çağırıyoruz. 

Âdem ÇEVİK, 

 

Kur’an-ı Anlama Platformu Başkanvekili ve 

Kurtuluş Kur’anda Genel Koordinatörü 

Tel.05322033274 www.KuranEvi.biz

 

http://www.kuranianlamaplatformu.com/ana.php?inc=banner http://kuranianlamaplatformu.com/ana.php?inc=tanitim 

 

Sayın Kur’an Dostu Kardeşlerimiz Kur’anın Anlaşılması ve Kur’an neslinin oluşmasına katkılarınız için duyuru, haber, reklam, tanıtım ve benzeri katkılarınızı bekliyoruz. Karanlıklardan aydınlığa çıkmak için Kurtuluş Kuranda, Tercihimiz Kur’an

Evlerimizin Kuranevi, Hayatlarımızın da Kur'ani olması Duasıyla..

Hayra vesile olan yapan gibidir, "Hayra çağıranlar ve kötülüğü engelleyenler Kurtuluşa Ererler"

 

www.twitter.com/KurtulusKuranda www.facebook.com/KurtulusKuranda www.KurtulusKuranda.net

Skype: KurtulusKuranda 


ore Sharing Servi

MEB YETKİLİLERİ TBMM'DE 30 MART 2012 TARİHİNDE 6287 SAYILI YASAYLA ÇIKARILAN ORTAOKUL VE LİSELERDE UYGULANACAK KUR'AN MEALİ VE İSLAM PEYGAMBERİ DERSLERİNİ SADECE 5. VE 9. SINIFLARDA UYGULAYIP ARA SINIFLARDA UYGULATMAMASI MİLLİ İRADEYE İPOTEKTİR.
KURAN VE SİYER DERSLERİNİN KALDIRILMASINI İSTEMEK İSLAMA, KUR'ANA VE PEYGAMBERE HAKARETTİR. ZATEN SİSTEM TERCİHLİDİR. İSTEMEYENLERE BU DERSLER ZORLA VERİLMEMEKTEDİR.


KUR’AN-I KERİM MEALİ ve PEYGAMBERİMİZİN HAYATI DERSİ TÜM SINIFLARDA UYGULANSIN KUR’AN-I KERİM MEALİ ve PEYGAMBERİMİZİN HAYATI DERSİ TERCİH SÜRESİ 30 EYLÜL’E UZATILSIN

 

 
ücresiz reklam yayımlayacak kur'an dostları için pdf formatı dosyalarım bölümünde vardır 
3 ek — Tüm ekleri indir   
Ekler kullanılamayabilir. Daha fazla bilgi
adem.jpgadem.jpg
951K   Görüntüle   Paylaş   İndir  
adem.psdadem.psd
5358K   Görüntüle   İndir  
adem.pdfadem.pdf
5251K   Görüntüle   İndir  


1026 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret159388