• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/adaletplatformu
  • https://www.twitter.com/adaletplatformu

KUR’AN-I KERİM MEALİ ve PEYGAMBERİMİZİN HAYATI DERSİ TÜM SINIFLARDA UYGULANSIN KUR’AN-I KERİM MEALİ ve PEYGAMBERİMİZİN HAYATI DERSİ TERCİH SÜRESİ 30 EYLÜL’E UZATILSIN

 

Kurtuluş Kur’anda Platformu Basın Bülteni

MEB’DEN  MİLLET İRADESİNE İPOTEK!       MEB’den SKANDAL KUR’AN YASAĞI!

30 Mart 2012 tarihinde 6287 sayılı kanunun 9. Maddesi ile yasalaşan “Kur’an-ı  Kerim Meali ve Peygamberimizin Hayatı dersi tüm ortaokul ve liselerde okutulur” olarak kanunlaşırken Milli Eğitim’in bu dersleri sadece 5. ve 9. Sınıflarda uygulaması Millet İradesi’nin ve  tecelligahı TBMM’nin  ipotek altına alınmasıdır, hatta eğitim-öğretimi engellemek olarak değerlendiriyoruz.

Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin Hayatı Derslerinin tercih sürelerinin Cumartesi ve Pazar dahil 30 Eylül’e kadar uzatılmasını,  85 bin din görevlisinden de istifade edilmesini istiyoruz.

Kur’an ve siyer dersinin 5. ve 9. Sınıflar haricindeki sınıflardan uygulamayı kaldırmak hukuka ve kanuna aykırı olup insani ve vicdani değildir.

ilkokullarda Kur’an Meali ve Peygamberimizin Hayatı Derslerinin de uygulanmasını taleb ediyoruz.

50 STK’dan oluşan Kur’anı Anlama Platformu olarak geçtiğimiz sene başlattığımız “Kur’an ve Meali Seçmeli Ders Olsun” imza kampanyamız hamd olsun başarıya ulaştı.

   Ortaokul ve Liselerde çocuğu olan veliler mutlaka dilekce vermeli STK’larımız ön-ayak olmalıdır.

5. ve 9. Sınıflar dışındaki öğrenci velileri de mutlaka dilekcelerini versinler. Tüm vatandaşlar dilekce verme hakkını kullanarak Kur’an ve Siyer dersi tercih dilekcelerini verirken olumsuzluklarla karşılaşırlarsa Kurtuluş Kuranda Platformu Yetkililerini ve hukukcularımızı arayabilirler.

    Kur’an ders tercih dilekcesini işleme koymayanlar,  5. ve 9. Sınıf haricindeki sınıflara uygulamayanlar hakkında;  eğitim-öğretimi engellemekten, yasama organı meclisin faaliyetlerini engellemekten, kanunları uygulamamaktan, kutsal değerleri rencide etmekten, ayrımcılıktan, dilekce hakkını kullandırtmamaktan dolayı  suç duyurusu yapacağız.

Kur’an-ı Anlama Platformu olarak, Kur’an Dersi tercih süresi 30 Eylüle kadar uzatılsın talebimiz 21 Eylül’e kadar kabul gördü.

 

 Âdem ÇEVİK

Kur’an-ı Anlama Platformu Başkanvekili ve 

Kurtuluş Kur’anda Genel Koordinatörü 

Tel.05322033274 www.KuranEvi.biz

 

 

 

 

 

 

Kur’an-ı Kerim Meali ve Peygamberimizin Hayatı Dersi %99’a ve Tüm Sınıflara Zorunlu Olmalı

Halkın %99’unun Müsliman olması sebebiyle
 Kur’an-ı Kerim ve Meali Dersi ile Peygamberimizin Hayatı dersi tüm Müslimanlara zorunlu, başka din mensublarınada seçmeli olmalı

http://adaletplatformu.com/FileUpload/ds73862/HaberResim/405107.jpgKur’an-ı Kerim Meali ve Peygamberimizin Hayatı Dersi  %99’a Zorunlu Olmalı

 

    Halkın %99’unun Müsliman olması sebebiyle Kur’an-ı Kerim ve Meali Dersi ile Peygamberimizin Hayatı dersi tüm Müslimanlara zorunlu, başka din mensublarına da seçmeli olmalıdır. Ey Hükümet Yetkilileri “Zorlaştırmayın Kolaylaştırın”

    Kula kulluğu ret eden ve Allah tarafından açıklaması yapılan  Kur’an-ı Kerim tüm insanlığa ibretli bir nasihattır.

    Avrupada anaokulu din derslerini uygulamalı olarak kiliselerde öğrenirken bizim ülkemizde ilkokullarda Kur’an seçmeli dersini uygulatmayanlar tıpkı 28 şubat taki 12 yaş öncesi Kur’an öğrenme yasağını camide serbest yaptılar ama okullarda serbest bırakmadılar maalesef. Halkı Müsliman olmayan Rusya da bile bu yıl Din dersleri zorunlu olmuştur.  

    Peygamber ahlaklı Kur’an Neslinin yetişmesi için ülkemizde de dinin temel kaynağı Kur’an-ı Kerim Meali Dersi ile Peygamberimizin Hayatı Dersini tercih etme zorluğundan sebeb, bu dersler mecburi olmalı, dersleri istemeyenler dilekçe vermelidir.

    İslami dersleri istemeyenler derslerden muaf tutulabilmelidir. Her din mensubu çocuklarına kendi dinini, kitabını ve peygamberini öğretebilmelidir.

   Eğitim Bakanlığı, tercih süresini çok kısa tutması hatasından vazgeçmeli ve tercih süresini 30 Eylül’e kadar uzatmalıdır.

    Medyamız, Eğitimcilerimiz, Yazarlarımız, Diyanet ve tüm sivil toplum kuruluşlarımız 1 hafta boyunca yani 21 Eylül’e kadar Kur’an ve Siyer Derslerinin tercih edilmesi için 48 saat boyunca gayret etmelidir. Kardeşlerimizi, dostlarımızı, akarabalarımızı ve komşularımızı tercihe teşvik etmeliyiz. Ziyaretler yapmalıyız. Telefon, Sms, mektup, mail ve sosyal medyayı kullanmalıyız.

   28 Şubat sürecinde 12 yaş öncesine uygulanan yasağın 14 yıl devam etmesinden sebeb   Kur’an Ahlakından uzak bir gençlik yetişti, bu ara dönem açığının hızla kapatılması gerekir. Diyanet yaz kursları gibi hafta sonları da tüm camilerde okula giden ve gitmeyen yavrularımıza  Kur’an ve Siyer Dersleri vermelidir. Tüm camilerimiz cazibe merkezi haline getirilmelidir.

    50 STK’dan oluşan Kur'an'ı Anlama Platformu olarak geçen sene başlattığımız  “Kur'an-ı Kerim ve Meali Tüm Okullarda Seçmeli Ders Olsun” imza kampanyamız hamdolsun  hayırlı ve bereketli sonuca ulaştı.

     Şimdi ki kampanyamız; "Evlerimiz Kur’an Evi olsun diye Her Öğrenciye Kur'an Meali" ve "Kuran ve Meali Dersi Tercihinde Yaş Sınırı Kalksın, İlkokul 1. sınıfdan itibaren Kur'an ve Siyer Seçilebilsin hatta zorunlu olsun istemeyenler dilekce versin"  diye kamuoyu oluşturmaya çalışacağız ve inşaallah başaracağız.

      Kur’an neslinin oluşması ve Kur’anın anlaşılmasına katkı için 40 şehir merkezinde ödüllü Kur’an Meal Bilgi Yarışması düzenliyoruz. Online kayıt için: www.KuraniAnlamaPlatformu.com ‘dan ve üye STK’lardan ücretsiz başvuru yapılabilinir.

     ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteli 19 milyon gençimize MEB, DİB ve STK’larımız Kur’an Meali hediye etmelidir.

   Tüm Evler Kur’anEvi Olmalı: Çocukların küçük yaşlarda Kur’an-ı Kerim’le tanışması bütün velilerin ortak arzusudur. Okulda öğrenilecek Kur’an-ı Kerim derslerinin daha iyi anlaşılması için Evler Kur’anEvi Olmalı evde çocuklarla beraber ailecek Kur’anı anlayarak  OKUmak gerekir.

    Kur’an Dersinin ve Siyer’in sevdirilmesi için velilerin çocuklarına bu dersin önemini anlatması ve onlara yardımcı olması gerekir. Haftada iki saat yeterli olmasa da bir temel atma noktasında önemli bir adımdır bu. Bunun daha ileriye gidebilmesi için velilerin vereceği ehemmiyet çok önemlidir. Öğrencilerin derse olan katılımı ve sevgileri bu derslerin daha çok verimli hale gelmesini sağlar

   Seçmeli Ders Başvuruları 12 Eylül`de Bitti: Yetkililere 30 Eylüle kadar uzatılsın diye seslenmemiz sonucu tercih süresi 21 Eylül’e kadar uzatıldı. Bu yıl okullarda öğrenciler, Kur`an-ı Kerim ve Siyer dersini seçmeli olarak öğrenebilecek. Öğrenci velilerinin 21 Eylül`e kadar mutlaka çocuklarının Kur`an-ı Kerim ve siyer dersini seçmeli olarak öğrenebilmesi için okullara dilekçe vermeleri gerekiyor. Tüm STK'larımız da matbu dilekce örneği kampanyası açmalı.

   Yasaya göre bu dersleri almak isteyen öğrenci sayısı 10`a ulaştığında Öğrenciler bu dersleri alabilecek. Kur`an-ı Kerim ve Peygamberimizin Hayatı, 5`inci sınıftan başlayarak, lise sona kadar seçmeli ders olarak alınabilecek. 

    Allah'ın Kitabı ve Peygamberinin örnek ahlâkı ile tanışmayan bir gençlik, fıtratından, öz değerlerinden uzaklaşarak her türlü batıl ve sapık düşünceye açık hale gelecek ve geleceğimizi tehlikeye atacaktır. Bütün halkımızı ve STK’larımızı bu konuda hassas davranmaya çağırıyoruz. 


Âdem ÇEVİK, 

Adalet Platformu Başkanı, 

Kur’an-ı Anlama Platformu Başkanvekili ve 

Kurtuluş Kur’anda Genel Koordinatörü 

Tel.05322033274 www.KuranEvi.biz

 

http://www.kuranianlamaplatformu.com/ana.php?inc=banner http://kuranianlamaplatformu.com/ana.php?inc=tanitim 

 

Sayın Kur’an Dostu Kardeşlerimiz Kur’anın Anlaşılması ve Kur’an neslinin oluşmasına katkılarınız için duyuru, haber, reklam, tanıtım ve benzeri katkılarınızı bekliyoruz. Karanlıklardan aydınlığa çıkmak için Kurtuluş Kuranda, Tercihimiz Kur’an

Evlerimizin Kuranevi, Hayatlarımızın da Kur'ani olması Duasıyla..

Hayra vesile olan yapan gibidir, "Hayra çağıranlar ve kötülüğü engelleyenler Kurtuluşa Ererler"

 www.twitter.com/KurtulusKuranda www.facebook.com/KurtulusKuranda www.KurtulusKuranda.net

Skype: KurtulusKuranda 


KUR’AN-I KERİM MEALİ ve PEYGAMBERİMİZİN HAYATI DERSİ TÜM SINIFLARDA UYGULANSIN

KUR’AN-I KERİM MEALİ ve PEYGAMBERİMİZİN HAYATI DERSİ TERCİH SÜRESİ 30 EYLÜL’E UZATILSIN

 

 

(Kur’an ve Peygamberimizin Hayatı Derslerinin sadece 5. Ve 9. Sınıflarda uygulanıp diğer sınıflarda uygulanmaması millet iradesine,hukuka ve kanuna aykırıdır.)

ilkokullarda Kur’an Meali ve Peygamberimizin Hayatı Derslerinin de uygulanmasını taleb ediyoruz.

 

5. ve 9. Sınıflar dışındaki öğrenci velileri de mutlaka dilekcelerini versinler. Tüm vatandaşlar dilekce verme hakkını kullanarak Kur’an ve Siyer tercih dilekcelerini verirken olumsuzluklarla karşılaşırlarsa Kurtuluş Kuranda Platformu Yetkililerini ve hukukcularımızı arayabilirler.

    Kur’an ders tercih dilekcesini işleme koymayanlar ve 5. ve 9. Sınıf haricinde uygulamayanlar;  eğitim-öğretimi engellemek, yasamama organı meclisin faaliyetlerini engellemek,
 kanunları uygulamamak, kutsal değerleri rencide etmek, ayrımcılık, dilekce hakkını kullandırtmamak suçlarını işlemekte olup vicdanları yaralayan yanlışlıktan vazgeçilmelidir.

Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytan olursanız; hakkınızla birlikte şerefinizi de kaybedersiniz.

                                                                                                                                                     Hz. Muhammed

İnananlar zulme uğradıklarında; yardımlaşarak ve elbirliği yaparak haklarını alırlar. Şura39

Zulüm karşısında susarak, zalime meyletmeyin yoksa ateşi size de dokunur. Hud113

İNANANLAR İYİLİĞİ EMREDER, KÖTÜLÜĞÜ ENGELLER. 

KURANI ANLAMA PLATFORMU                                                         
www.KuraniAnlamaPlatformu.com                                            
bilgi@kuranianlamaplatformu.com
Şifahane cad. 14 Süleymaniye-ist
02125130215 Fax.02125112169

KURTULUŞ KURANDA PLATFORMU
www.KurtulusKuranda.net
kurtuluskuranda@gmail.com              
twitter.com/Kurtuluskuranda
facebook.com/kurtuluskuranda
Alemdağ cad. 83/6 Ümraniye-ist
Tel:05322033274-053455178221074 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret159383