• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/adaletplatformu
  • https://www.twitter.com/adaletplatformu

Kur’an-ı Kerim Meali ve Peygamberimizin Hayatı Dersi %99’a Zorunlu Olmalı Halkın %99’unun Müsliman olması sebebiyle Kur’an-ı Kerim ve Meali Dersi ile Peygamberimizin Hayatı dersi tüm Müslimanlara zorunlu, başka din mensublarınada seçmeli olmalı

Kur’an-ı Kerim Meali ve Peygamberimizin Hayatı Dersi  %99’a Zorunlu Olmalı

 

    Halkın %99’unun Müsliman olması sebebiyle Kur’an-ı Kerim ve Meali Dersi ile Peygamberimizin Hayatı dersi tüm Müslimanlara zorunlu, başka din mensublarına da seçmeli olmalıdır. Ey Hükümet Yetkilileri “Zorlaştırmayın Kolaylaştırın”

    Kula kulluğu ret eden ve Allah tarafından açıklaması yapılan  Kur’an-ı Kerim tüm insanlığa ibretli bir nasihattır.

    Halkı Müsliman olmayan Rusya da bile bu yıl Din dersleri zorunlu olmuştur.  

    Peygamber ahlaklı Kur’an Neslinin yetişmesi için ülkemizde de dinin temel kaynağı Kur’an-ı Kerim Meali Dersi ile Peygamberimizin Hayatı Dersini tercih etme zorluğundan sebeb, bu dersler mecburi olmalı, dersleri istemeyenler dilekçe vermelidir.

    İslami dersleri istemeyenler derslerden muaf tutulabilmelidir. Her din mensubu çocuklarına kendi dinini, kitabını ve peygamberini öğretebilmelidir.

   Eğitim Bakanlığı, tercih süresini çok kısa tutması hatasından vazgeçmeli ve tercih süresini 30 Eylül’e kadar uzatmalıdır.

    Medyamız, Eğitimcilerimiz, Yazarlarımız, Diyanet ve tüm sivil toplum kuruluşlarımız 2 gün boyunca yani 12 Eylül’e kadar Kur’an ve Siyer Derslerinin tercih edilmesi için 48 saat boyunca gayret etmelidir. Kardeşlerimizi, dostlarımızı, akarabalarımızı ve komşularımızı tercihe teşvik etmeliyiz. Ziyaretler yapmalıyız. Telefon, Sms, mektup, mail ve sosyal medyayı kullanmalıyız.

   28 Şubat sürecinde 12 yaş öncesine uygulanan yasağın 14 yıl devam etmesinden sebeb   Kur’an Ahlakından uzak bir gençlik yetişti, bu ara dönem açığının hızla kapatılması gerekir. Diyanet yaz kursları gibi hafta sonları da tüm camilerde okula giden ve gitmeyen yavrularımıza  Kur’an ve Siyer Dersleri vermelidir. Tüm camilerimiz cazibe merkezi haline getirilmelidir.

    50 STK’dan oluşan Kur'an'ı Anlama Platformu olarak geçen sene başlattığımız  “Kur'an-ı Kerim ve Meali Tüm Okullarda Seçmeli Ders Olsun” imza kampanyamız hamdolsun  hayırlı ve bereketli sonuca ulaştı.

     Şimdi ki kampanyamız; "Evlerimiz Kur’an Evi olsun diye Her Öğrenciye Kur'an Meali" ve "Kuran ve Meali Dersi Tercihinde Yaş Sınırı Kalksın, İlkokul 1. sınıfdan itibaren Kur'an ve Siyer Seçilebilsin hatta zorunlu olsun istemeyenler dilekce versin"  diye kamuoyu oluşturmaya çalışacağız ve inşaallah başaracağız.

      Kur’an neslinin oluşması ve Kur’anın anlaşılmasına katkı için 40 şehir merkezinde ödüllü Kur’an Meal Bilgi Yarışması düzenliyoruz. Online kayıt için: www.KuraniAnlamaPlatformu.com ‘dan ve üye STK’lardan ücretsiz başvuru yapılabilinir.

     ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteli 19 milyon gençimize MEB, DİB ve STK’larımız Kur’an Meali hediye etmelidir.

   Tüm Evler Kur’anEvi Olmalı: Çocukların küçük yaşlarda Kur’an-ı Kerim’le tanışması bütün velilerin ortak arzusudur. Okulda öğrenilecek Kur’an-ı Kerim derslerinin daha iyi anlaşılması için Evler Kur’anEvi Olmalı evde çocuklarla beraber ailecek Kur’anı anlayarak  OKUmak gerekir.

    Kur’an Dersinin ve Siyer’in sevdirilmesi için velilerin çocuklarına bu dersin önemini anlatması ve onlara yardımcı olması gerekir. Haftada iki saat yeterli olmasa da bir temel atma noktasında önemli bir adımdır bu. Bunun daha ileriye gidebilmesi için velilerin vereceği ehemmiyet çok önemlidir. Öğrencilerin derse olan katılımı ve sevgileri bu derslerin daha çok verimli hale gelmesini sağlar

   Seçmeli Ders Başvuruları 12 Eylül`de Bitiyor: Bu yıl okullarda öğrenciler, Kur`an-ı Kerim ve Siyer dersini seçmeli olarak öğrenebilecek. Öğrenci velilerinin 12 Eylül`e kadar mutlaka çocuklarının Kur`an-ı Kerim ve siyer dersini seçmeli olarak öğrenebilmesi için okullara dilekçe vermeleri gerekiyor. Tüm STK'larımız da matbu dilekce örneği kampanyası açmalı.

   Yasaya göre bu dersleri almak isteyen öğrenci sayısı 10`a ulaştığında Öğrenciler bu dersleri alabilecek. Kur`an-ı Kerim ve Peygamberimizin Hayatı, 5`inci sınıftan başlayarak, lise sona kadar seçmeli ders olarak alınabilecek. 

    Allah'ın Kitabı ve Peygamberinin örnek ahlâkı ile tanışmayan bir gençlik, fıtratından, öz değerlerinden uzaklaşarak her türlü batıl ve sapık düşünceye açık hale gelecek ve geleceğimizi tehlikeye atacaktır. Bütün halkımızı ve STK’larımızı bu konuda hassas davranmaya çağırıyoruz.

Âdem ÇEVİK, 

Adalet Platformu Başkanı, 

Kur’an-ı Anlama Platformu Başkanvekili ve 

Kurtuluş Kur’anda Genel Koordinatörü 

Tel.05322033274 www.KuranEvi.biz

 

http://www.kuranianlamaplatformu.com/ana.php?inc=banner http://kuranianlamaplatformu.com/ana.php?inc=tanitim 

 

Sayın Kur’an Dostu Kardeşlerimiz Kur’anın Anlaşılması ve Kur’an neslinin oluşmasına katkılarınız için duyuru, haber, reklam, tanıtım ve benzeri katkılarınızı bekliyoruz. Karanlıklardan aydınlığa çıkmak için Kurtuluş Kuranda, Tercihimiz Kur’an

Evlerimizin Kuranevi, Hayatlarımızın da Kur'ani olması Duasıyla..

Hayra vesile olan yapan gibidir, "Hayra çağıranlar ve kötülüğü engelleyenler Kurtuluşa Ererler"

 

www.twitter.com/KurtulusKuranda www.facebook.com/KurtulusKuranda www.KurtulusKuranda.net

Skype: KurtulusKuranda 968 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret159388