• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/adaletplatformu
  • https://www.twitter.com/adaletplatformu

haberturk taraf hürriyete suç duyurusu "o dilekceyi ben vermedim" denildiği halde hedef gösterilmesi

http://www.rotahaber.com/goz-gore-gore-yalana-dava_162606.html 'Göz göre göre yalan'a dava 

 

Habertürk, Hürriyet ve Taraf'ın “YSK kararının arkasındaki muhbir” ilan ettiği Adem Çevik dava açtı.

         

Mevlüt PEKER-ROTAHABER / ÖZEL

 

Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik, CHP, MHP ve BDP’den milletvekili adayı gösterilen Ergenekon, Balyoz ve KCK sanıklarının adaylığının iptal edilmesi için YSK’ya başvuru yapmış, başvuruya sadece KCK sanığı olduğu için Hatip Dicle’nin adını koymuştu.

 

Dilekçede Prof. Mehmet Haberal, İlhan Cihaner, Mustafa Balbay, Sinan Aygün, Engin Alan, Tuncay Özkan, Hanefi Avcı, Çetin Doğan, Hasan Atilla Uğur ve Doğu Perinçek’in yanı sıra Hatip Dicle ile birlikte KCK davası tutuklu sanıkları Faysal Sarıyıldız, İbrahim Ayhan, Kemal Aktaş, Selma Irmak, Gülseren Yıldırım’ın adaylıklarının iptalini isteniyordu.

 

HEDEF: ERGENEKON VE BALYOZ'LA MÜCADELE

 

Rotahaber'e konuşan Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik "Hakkımda alenen yalan haber yapan hatta haberin içinde bile kendilerini yalanlamış olan Taraf, Hürriyet ve Habertürk gazetelerine dava açtım" dedi. Haberi görünce çok şaşırdığını belirten Çevik, "Bu üç gazete hakkımdaki haberi büyük verdiği için çabuk gördük ve Ergenekon ile Balyoz sürecinin küçük de olsa hasar görmemesi için aceleyle dava açtık. Avukatlarım bu haberi işleyen başka basın kuruluşları var mı, bunu tespit edecek ve onlar hakkında da dava açacağız. Burada biz hedef tahtasına oturtulduk. Ergenekon ve Balyoz ile mücadele gölgelenmek isteniyor. Yapılan sadece budur. Bizim verdiğimiz dilekçe doğrudan Ergenekon ve Balyoz ile ilgili." şeklinde konuştu.

 

SİLAHLI FOTOĞRAF!

 

Gazetelerde ayrıca başka bir eyleme ait silahlı fotoğrafının kullanılarak farklı anlam yüklendiğini belirten Adem Çevik rahatsızlığını şu şekilde dile getirdi:

 

"Silahlı fotoğrafımı bu haberde kullanınca başka anlam çıkıyor. O fotoğrafta ben oyuncak silahı elime alarak Saldıray Berk'in Erzurum'da mahkeme üzerinden uçak uçurmasını, mahkeme etrafından tank yürütmesini protesto etmek için aldım. O spesifik fotoğrafın bu haberde kullanılması tamamen yanlış bir anlam çıkardı ortaya. Bundan da ciddi rahatsızlık duydum. Gözden düşürmek, mücadeleyi zayıf düşürmek amacıyla kullanıldı o fotoğraf."

 

"12 İSİMDEN SADECE 1'İ VAR"

 

Avukat Berrin Yeşilyurt tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edilen suç duyurusunda, Hürriyet ve Habertürk gazetelerinin Çevik’i kasıtlı olarak hedef gösterdikleri belirtildi. Dilekçede, 20 Nisan 2011 tarihli Hürriyet Gazetesi’nde Çevik’in kast edilerek “Muhbir yaktı” haberinde “1968 Gerede Doğumlu, BDP’nin tüm bağımsızları için fezleke gibi dosya ve dilekçe veren muhbir 12 bağımsızın adaylığını iptal ettirdi” şeklinde hedef gösterildiği ve 21 Nisan 2011 tarihli Habertürk gazetesinde de “O Dilekçeyi Ben Vermedim” dediği halde “O dilekçeyi ben verdim” diye yalan haber yapılarak “Kasıtlı olarak hedef gösterildiği” kaydedildi.

 

“O DİLEKÇEYİ BEN VERMEDİM” DEDİ, "O DİLEKÇEYİ BEN VERDİM" YAZILDI

 

Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik'in avukatı Berrin Yeşilyurt, müvekkili adına şu açıklamayı yaptı:

 

21Nisan 2011 tarihli Habertürk Gazetesi’nde “O DİLEKCEYİ BEN VERMEDİM” dediğihalde ve haberin içinde fezleke gibi dilekce verenin müvekkilim Adem ÇEVİKmiş gibi sunularak kasıtlı hedef gösterilmiştir.

 

Müvekkilim Adalet Platformu Başkanı  Adem ÇEVİK  20 Nisan 2011 tarihli Hürriyet Gazetesi’nde 21 Nisan tarihli Habertürk ve çeşitli medya organlarında alenen iftira ve itham edilerek hedef gösterilmiştir.

 

Müvekkilim kast edilerek “MUHBİR YAKTI, 1968 Gerede Doğumlu, BDP’nin tüm bağımsızları için fezleke gibi dosya ve dilekce veren Muhbir 12 Bağımsızın adaylığını iptalettirdi” denilerek manşetten hedef gösterilmiştir. Kaos oluşturmaya çalışanların iftirasına maruz kalmıştır.

 

Müvekkilim ve arkadaşları herhangi bir dosya göndermemişler ve yaptıkları açıklamalarda gizli-muhbir şeklinde değil aleni açık ve medyayla paylaşılarak 16 kişi için itiraz dilekcesi verilmiştir. Medya da yer alan 12 kişiden sadece 1 kişi AdaletPlatformu’nun listesinde yer almıştır.

 

14 Nisan 2011 Tarihinde saat 10’daİstanbul Sirkeci Adliyesine giderek İstanbul İl Seçim Kuruluna arkadaşlarıyla beraber dilekçe veren müvekkilimin dilekcesinde adaylığı iptal edilen 12kişiden sadece Hatip DİCLE’nin ismi vardır . diğerleri Ergenekon ve Balyozsanıklarıdır.

 

“Mahkemelere baskı olmaması ve TSKmuhtırası gereği aday olan Balyozcuların Ergenekoncuların adaylıklarının Anayasa 138. Ve TCK 277. ve 288. madde gereği iptali” için verilen dilekcelerine  İstanbul,Antalya, İzmir vd seçim kurulları ret kararı vermiştir.

“TBMM’yi ortadan kaldırmaya çalışan darbe sanıklarını mecliste istemiyoruz” diyerek kamuoyu oluşturmak için 19-20 Nisan 2011 tarihinde verilmesi gereken dilekceyi erkenden 14 Nisan daverdiler ve Seçim Kurulları da Ret  kararlarınıda  19 Nisan’da verdi.

 

İtiraz dilekçelerinin reddedilmesi üzerine müvekkilim adına ben Avukat Berrin YEŞİLYURT olarak dün 19 Nisan 2011 tarihinde saat:15’detekrar dilekce verdik.

 

Ergenekon, Balyoz ve KCKsanıklarının adaylıkları iptal edilsin ve “TSK Muhtırası ve ODA Tv emri gereğince askerlik bile yapmayanların fotokopitahliyeli Cihaner’in vb. aday olanların da adaylıkları da iptal edilsin itirazdilekcesinden ibaret olduğu ve basın toplantısıyla itiraz yapılan 16 isimaçıklanmıştır www.adaletplatformu.net  Adalet Platformu’nun Dilekcelerindeki15 isme yer  vermek yerinevermediğimiz ve haberimiz olmayan bir dosyalı-dilekce ile

 

Müvekkilimi teröre ve teröristlere hedef haline getirenler başta Hürriyet Gazetesi, Habertürk Taraf Avukat Cabbar LEYGARA ve diğer medya organları olmak üzere maksatlı haber yapanlar hesabını mahkemelerde vereceklerdir.

 

ÇARE: YSK’da  da HSYK gibi seçimle görevlendirme olmalıdır. Yüksek Seçim Kurulu Üyeleri TSK muhtırasından etkilenmediğinigöstererek TBMM’yi ortadan kaldırmaya çalışan Ergenekoncu Balyozcularınadaylıklarını iptal etmeli ki DEMOKRASİ YÜRÜSÜN.

 

YSK; TBMM Yetkisindeki Cumhurbaşkanlığı süresine de karışarak Milli İradeyi ipotek altına almamalı.

 

Sırrı SAKIK: “48 saaatte ne değişti YSK Başkanıyla görüştük problem yok demişti”

 

Adnan KESKİN: “Cihaner CHP iradesi dışında aday yapıldı” sözleri İsraille işbirliği içinde olduğu iddia edilen ODA TV emretti CHP Cihaner’i aday yaptı haberleri hep beraber düşünüldüğünde “Anayasayı ve TBMM’yi fesh eden 12 eylüldarbecilerinin yargılanmasına hayır” diyen partiler CHP MHP ve BDP adayyapılmaması gerekenleri aday yaparak seçime kaos bulaştırmak ve yeni anayasayapacak meclisi tıkamak istiyorlar.  TBMM’yiortadan kaldırmaya çalışanların Meclise gitmesi akla-mantığa aykırıdır.

  Hürriyet, Taraf ve Habertürk'e suçduyurusu yapıyoruz.

 

ROTAHABER 

“ O DİLEKÇEYİ BEN VERMEDİM” 

taraf hürriyete suç duyurusu "o dilekceyi ben vermedim" denildiği halde hedef gösterilmesi

Adalet Platformu Başkanı AdemÇEVİK’in Zaruri YSK Açıklaması

21Nisan 2011 tarihli Habertürk Gazetesi’nde “O DİLEKCEYİ BEN VERMEDİM” dediğihalde ve haberin içinde fezleke gibi dilekce verenin müvekkilim Adem ÇEVİKmişgibi sunularak kasıtlı hedef gösterilmiştir.
Müvekkilim Adalet Platformu Başkanı  AdemÇEVİK  20 Nisan 2011 tarihliHürriyet Gazetesi’nde 21 Nisan tarihli Habertürk ve çeşitli medya organlarındaalenen iftira ve itham edilerek hedef gösterilmiştir. 

Müvekkilimkast edilerek “MUHBİR YAKTI, 1968 Gerede Doğumlu ,BDP’nin tüm bağımsızları içinfezleke gibi dosya ve dilekce veren Muhbir 12 Bağımsızın adaylığını iptalettirdi” denilerek manşetten hedef gösterilmiştir. Kaos oluşturmayaçalışanların iftirasına maruz kalmıştır. 

Müvekkilim ve arkadaşlarınınherhangi bir dosya göndermemişler ve yaptıkları açıklamalarda gizli-muhbirşeklinde değil aleni açık ve medyayla paylaşılarak 16 kişi için itirazdilekcesi verilmiştir. Medya da yer alan 12 kişiden sadece 1 kişi AdaletPlatformu’nun listesinde yer almıştır.

14 Nisan 2011 Tarihinde saat 10’daİstanbul Sirkeci Adliyesine giderek İstanbul İl Seçim Kuruluna arkadaşlarıylaberaber dilekce veren müvekkilimin dilekcesinde adaylığı iptal edilen 12kişiden sadece Hatip DİCLE’nin ismi vardır . diğerleri Ergenekon ve Balyozsanıklarıdır.

“Mahkemelere baskı olmaması ve TSKmuhtırası gereği aday olan Balyozcuların Ergenekoncuların adaylıklarınınAnayasa 138. Ve TCK 277. ve 288. madde gereği iptali” için verilendilekcelerine  İstanbul,Antalya, İzmir vd seçim kurulları ret kararı vermesine rağmen

“TBMM’yi ortadan kaldırmayaçalışan darbe sanıklarını mecliste istemiyoruz” diyerek kamuoyu oluşturmak için19-20 Nisan 2011 tarihinde verilmesi gereken dilekceyi erkenden 14 Nisan daverdiler ve Seçim Kurulları da Ret  kararlarınıda  19 Nisan’da verdi.

itiraz dilekcelerinin  reddedilmesi üzerine müvekkilim adınaben Avukat Berrin YEŞİLYURT olarak dün 19 Nisan 2011 tarihinde saat:15’detekrar dilekce verdik.

Ergenekon, Balyoz ve KCKsanıklarının adaylıkları iptal edilsin ve  “TSKMuhtırası ve ODA Tv emri gereğince askerlik bile yapmayanların fotokopitahliyeli Cihaner’in vb. aday olanların da adaylıkları da iptal edilsin itirazdilekcesinden ibaret olduğu ve basın toplantısıyla itiraz yapılan 16 isimaçıklanmıştır www.adaletplatformu.net  Adalet Platformu’nun Dilekcelerindeki15 isme yer  vermek yerinevermediğimiz ve haberimiz olmayan bir dosyalı-dilekce ile

Müvekkilimi teröre ve teröristlerehedef haline getirenler  baştaHürriyet Gazetesi, Habertürk ve Avukat Cabbar LEYGARA olmak üzere maksatlıhaber yapanlar hesabını mahkemelerde vereceklerdir.

ÇARE: YSK’da  da HSYK gibi seçimle görevlendirmeolmalıdır.Yüksek Seçim Kurulu Üyeleri TSK muhtırasından etkilenmediğinigöstererek TBMM’yi ortadan kaldırmaya çalışan Ergenekoncu Balyozcularınadaylıklarını iptal etmeli ki DEMOKRASİ YÜRÜSÜN.

YSK; TBMM YetkisindekiCumhurbaşkanlığı süresine de karışarak Milli İradeyi ipotek altına almamalı.
Sırrı SAKIK: “48 saaatte ne değişti YSK Başkanıyla görüştük proplem yokdemişti”
Adnan KESKİN: “Cihaner CHP iradesi dışında aday yapıldı” sözleri İsrailleişbirliği içinde olduğu iddia edilen ODA TV emretti CHP Cihaner’i aday yaptıhaberleri hep beraber düşünüldüğünde “Anayasayı ve TBMM’yi fesh eden 12 eylüldarbecilerinin yargılanmasına hayır” diyen partiler CHP MHP ve BDP adayyapılmaması gerekenleri aday yaparak seçime kaos bulaştırmak ve yeni anayasayapacak meclisi tıkamak istiyorlar.  TBMM’yiortadan kaldırmaya çalışanların Meclise gitmesi akla-mantığa aykırıdır.
Bugün  Hürriyet, Taraf ve Habertürk'e suçduyurusu yapıyoruz

Adalet Platformu Başkanı Adem ÇEVİK adına  
Avukat  Berrin YEŞİLYURTGüven Hukuk Bürosu berrinyesilyurt@hotmail.com 1814 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret159388