• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/adaletplatformu
  • https://www.twitter.com/adaletplatformu

haberturk ve hürriyete suç duyurusu "o dilekceyi ben vermedim" denildiği halde hedef gösterilmesi

haberturk ve hürriyete suç duyurusu "o dilekceyi ben vermedim" denildiği halde hedef gösterilmesi

 

“ O DİLEKÇEYİ BEN VERMEDİM”

Adalet Platformu Başkanı AdemÇEVİK’in Zaruri YSK Açıklaması

21Nisan 2011 tarihli Habertürk Gazetesi’nde “O DİLEKCEYİ BEN VERMEDİM” dediğihalde ve haberin içinde fezleke gibi dilekce verenin müvekkilim Adem ÇEVİKmişgibi sunularak kasıtlı hedef gösterilmiştir.
Müvekkilim Adalet Platformu Başkanı  AdemÇEVİK  20 Nisan 2011 tarihliHürriyet Gazetesi’nde 21 Nisan tarihli Habertürk ve çeşitli medya organlarındaalenen iftira ve itham edilerek hedef gösterilmiştir. 

Müvekkilimkast edilerek “MUHBİR YAKTI, 1968 Gerede Doğumlu ,BDP’nin tüm bağımsızları içinfezleke gibi dosya ve dilekce veren Muhbir 12 Bağımsızın adaylığını iptalettirdi” denilerek manşetten hedef gösterilmiştir. Kaos oluşturmayaçalışanların iftirasına maruz kalmıştır. 

Müvekkilim ve arkadaşlarınınherhangi bir dosya göndermemişler ve yaptıkları açıklamalarda gizli-muhbirşeklinde değil aleni açık ve medyayla paylaşılarak 16 kişi için itirazdilekcesi verilmiştir. Medya da yer alan 12 kişiden sadece 1 kişi AdaletPlatformu’nun listesinde yer almıştır.

14 Nisan 2011 Tarihinde saat 10’daİstanbul Sirkeci Adliyesine giderek İstanbul İl Seçim Kuruluna arkadaşlarıylaberaber dilekce veren müvekkilimin dilekcesinde adaylığı iptal edilen 12kişiden sadece Hatip DİCLE’nin ismi vardır . diğerleri Ergenekon ve Balyozsanıklarıdır.

“Mahkemelere baskı olmaması ve TSKmuhtırası gereği aday olan Balyozcuların Ergenekoncuların adaylıklarınınAnayasa 138. Ve TCK 277. ve 288. madde gereği iptali” için verilendilekcelerine  İstanbul,Antalya, İzmir vd seçim kurulları ret kararı vermesine rağmen

“TBMM’yi ortadan kaldırmayaçalışan darbe sanıklarını mecliste istemiyoruz” diyerek kamuoyu oluşturmak için19-20 Nisan 2011 tarihinde verilmesi gereken dilekceyi erkenden 14 Nisan daverdiler ve Seçim Kurulları da Ret  kararlarınıda  19 Nisan’da verdi.

itiraz dilekcelerinin  reddedilmesi üzerine müvekkilim adınaben Avukat Berrin YEŞİLYURT olarak dün 19 Nisan 2011 tarihinde saat:15’detekrar dilekce verdik.

Ergenekon, Balyoz ve KCKsanıklarının adaylıkları iptal edilsin ve  “TSKMuhtırası ve ODA Tv emri gereğince askerlik bile yapmayanların fotokopitahliyeli Cihaner’in vb. aday olanların da adaylıkları da iptal edilsin itirazdilekcesinden ibaret olduğu ve basın toplantısıyla itiraz yapılan 16 isimaçıklanmıştır www.adaletplatformu.net  Adalet Platformu’nun Dilekcelerindeki15 isme yer  vermek yerinevermediğimiz ve haberimiz olmayan bir dosyalı-dilekce ile

Müvekkilimi teröre ve teröristlerehedef haline getirenler  baştaHürriyet Gazetesi, Habertürk ve Avukat Cabbar LEYGARA olmak üzere maksatlıhaber yapanlar hesabını mahkemelerde vereceklerdir.

ÇARE: YSK’da  da HSYK gibi seçimle görevlendirmeolmalıdır.Yüksek Seçim Kurulu Üyeleri TSK muhtırasından etkilenmediğinigöstererek TBMM’yi ortadan kaldırmaya çalışan Ergenekoncu Balyozcularınadaylıklarını iptal etmeli ki DEMOKRASİ YÜRÜSÜN.

YSK; TBMM YetkisindekiCumhurbaşkanlığı süresine de karışarak Milli İradeyi ipotek altına almamalı.
Sırrı SAKIK: “48 saaatte ne değişti YSK Başkanıyla görüştük proplem yokdemişti”
Adnan KESKİN: “Cihaner CHP iradesi dışında aday yapıldı” sözleri İsrailleişbirliği içinde olduğu iddia edilen ODA TV emretti CHP Cihaner’i aday yaptıhaberleri hep beraber düşünüldüğünde “Anayasayı ve TBMM’yi fesh eden 12 eylüldarbecilerinin yargılanmasına hayır” diyen partiler CHP MHP ve BDP adayyapılmaması gerekenleri aday yaparak seçime kaos bulaştırmak ve yeni anayasayapacak meclisi tıkamak istiyorlar.  TBMM’yiortadan kaldırmaya çalışanların Meclise gitmesi akla-mantığa aykırıdır.
Bugün  Hürriyet, Taraf ve Habertürk'e suçduyurusu yapıyoruz

Adalet Platformu Başkanı Adem ÇEVİK adına  
Avukat  Berrin YEŞİLYURTGüven Hukuk Bürosu berrinyesilyurt@hotmail.com 1236 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret159388