• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/adaletplatformu
 • https://www.twitter.com/adaletplatformu
 • başörtüye savaş açan CHP'li SERTERE SUÇ DUYURUSU - 04/11/2010
 • başörtüye savaş açan CHP'li SERTERE SUÇ DUYURUSU

  Nur Serter'den ikna odaları itirafı CHP'li vekil daha önce inkar ettiği ikna odaları için, "Başörtülü 198 öğrenciyle tek tek görüştük ve kayda aldık. Kasetleri imha edeceğim" dedi!

  ABugün fiilen serbestiyet kazanmasına rağmen üniversitelerde yıllarca uygulanan ve binlerce mağdur, ağır travmalar ve utançlar üreten başörtüsü yasağının simge isimlerinden Prof. Dr. Fatma Nur Serter hakkında Adalet Platformu suç duyurusunda bulundu. 28 Şubat döneminde kız öğrencileri başlarını açmaları için ikna odalarına çeken Prof. Nur Serter’in ‘ikna odalarını ben kurdum’, ‘ öğrencilerle görüşülmesi emrini ben verdim’ ve ‘teknik kayıt yaptırdım, kasetler bende’ açıklaması ile ‘gizliliğin ihlali’, ‘kişisel verileri kaydetme ve ele geçirme’, ‘görevi kötüye kullanma’ suçlarının unsurlarının oluştuğu gerekçesi ile Adalet Platformu suç duyurusunda bulundu.


  “DOKUNULMAZLIĞI KALDIRILIP YARGILANMALI”


   Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik, Serter’in suçunu itiraf ettiğini ve TCK 134, 135, 136 ve 137. Maddesi gereği cezalandırılması gerektiğini söyledi. Öğrencilerin görüntülerinin alınmasının ve izinsiz bir biçimde kayıtların saklanmasının suç olduğunu vurgulayan Çevik, “Kendi beyanları ile suçunu itiraf eden Nur Serter hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Şimdi görev savcılarımızda... Savcılarımızın da soruşturma açacağını düşünüyoruz. Talebimiz; derhal fezleke hazırlanıp TBMM’ye gönderilmesidir. Sığındığı dokunulmazlığın kaldırılmasını ve yargılanmasını bekliyoruz”  Anayasa da varolan din vicdan özgürlüğü ve inancından dolayı da baskı yapılamaz hükmüne rağmen kutsal değerleri rencide eden ve baskı yapan dini inaçlardan dolayı ayrımcılık ve fişleme yapan Nur SERTER ve ekibi anayasal düzeni değiştirme teşebbüsünde bulunma maddesinden ayrıca halkı kin-nefret ve düşmanlığa sevketmektende cezalandırılmalıdır" dedi.

  KADIKÖY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA 2010-45234

  Konu: TEDBİR TALEBLİ Suç Duyurusu

   

  Şüpheliler: Fatma Nur SERTER  Erenköy  Kadıköy/İST.

  Araştırma sonuçu tesbit edilecek diğer şüpheliler

   

  Müşteki:Adem ÇEVİK Toros Sk. 17/14 Sıhhiye Ankara Tlf05322467411 www.adaletplatformu.net

   

  Suçlar: Ayrımcılık, kutsal değerlere hakaret ve rencide etmek, delilleri karartmaya çalışmak, fişlemek, görevi kötüye kullanmak, halkı kin nefret ve düşmanlığa sevketmek, özel hayatın gizliliğinin ihlâl, kişisel verileri ele geçirme, dini görüşlerinden dolayı fişleme, Suç uydurmak, Anayasa daki din vşicdan hürriyetini uygulamayarak anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs

   

  Açıklamalar: 1 Kasım 2010 Tarihli Star Gazetesindeki Röportajında alenen suçunu itiraf eden Başörtülü inançlı öğrencileri inancından dolayı fişleyen baskı yapan CHP milletvekili İstanbul Üniversitesi eski rektör vekili Nur SERTER:

  İkna odaları”nı kendisinin kurdurduğunu.. Başörtülü öğrencilerle görüşen kişi kendisi olmadığı halde, emir vererek teknik kayıt yaptırdığını.. Kayıtların hâlâ kendisinde olduğunu.. Yakında imha edeceğini..
  Evet, bunları söylüyor Nur Hanım.
  Yani suçlarını itiraf ediyor: Ayrımcılık, kutsal değerlere hakaret ve rencide etmek, delilleri karartmaya çalışmak, fişlemek, görevi kötüye kullanmak, halkı kin nefret ve düşmanlığa sevketmek
  İtiraf ederken; ciddi bir yanlış yapıyor 
  Çünkü o öğrencilerin görüntülerinin alınması suç.
  Ama o kayıtların saklanması da suç.
  O kayıtlar saklandığı sürece, suç temadi eder. Yani suç işlenmeye devam eder.
  Dolayısı ile zamanaşımı da dolmamış olur.
  Tek tek irdeleyelim..
  TCK 134, özel hayatın gizliliğinin ihlâl edilmesini suç sayıyor. Nur Hanım’ın, ikna odasındaki görüşmeye katılmadığına göre, oradaki görüşmeyi kayda alması da suçtur.. Bir başkasının görüşmesi, Nur Hanım’ın üçüncü şahıs olarak görüntüleri kayda alması, suçun unsurlarının oluştuğunu gösterir.
  Ayrıca, aynı eylem, TCK 135’e aykırılık da oluşturabilir. Şöyle ki, maddede “kişilerin ... dinî görüşlerine ... ilişkin bilgileri kişisel veri olarak kaydeden kimse” denilerek, ayrı bir suç tanımı daha yapılıyor.
  TCK 136. maddede ise“Kişisel verileri, .. ele geçirme” suç olarak tanımlanıyor.
  TCK 137’de ise, “Kamu görevlisi tarafından ve görevinin verdiği yetki kötüye kullanılmak suretiyle” suçun işlenmesini ağırlaştırıcı sebep sayıyor.
  Bu durumda, başörtülü öğrencinin üniversiteye kayıt sırasında, dinî görüşlerinin öğrenilmeye çalışılması, bu kapsamda sözlerinin kayda alınması, bu kaydın saklanması, çok açık bir suçtur.

  Deliller: Tüm yasal deliler Star Gazetesi 1 Kasım 2010 Nur SERTER Mülakatı,www.stargazete.com/roportaj/yazar/fadime-ozkan/ikna-odasi-kasetleri-bende-ama-imha-edecegim-305919.htm

   

  Tanıklar: Fadime ÖZKAN, Hanife GÖKDEMİR, Saim ÜSTÜNDAĞ, A.İhsan Karahasanoğlu, Esra ELÖNÜ, Sibel ERASLAN, Yılmaz ENSAROĞLU, Rıdvan KAYA, Hülya ŞEKERCİ, Gülşen Demirkol Özer, Mazlumder Raporları ve Başörtü Kitabı, ve bilahere sunacağım yasal tanıklar

   

  Netice-i Taleb: Yukarıdaki suçları işleyen şüpheliler için gereğinin yapılmasını TEDBİREN DELİLLERE EL KONULMASINI dilerim. 4.11.2010 Adem ÇEVİK

                        


  2010-386 SAYI İLE MAHKEMEYE TEDBİR TALEBLİ TESBİT DAVASI AÇILDI.

  KADIKÖY 6. SULH HUKUK MAHKEMESİ

  SAYIN HÂKİMLİĞİ’NE

  TEDBİR TALEPLİDİR

  DELİL TESBİTİ

  TALEP EDEN                       : Hanife ...................... (T.C .......................)

  VEKİLİ                      : Av. Cihat GÖKDEMİR

    İDTM A-1 Blok No.62 Yeşilköy-Bakırköy/İstanbul

   

  KARŞI TARAF         : Fatma Nur SERTER 

                                       Erenköy Kadıköy/İSTANBUL

  KONU                                   : Karşı tarafın 03.11.2010 tarihinde Star gazetesinde yayınlanan Fadime Özkan ile yapılan röportajında açıkladığı “ikna odalarında yapılan işlemlerin kayda alındığı, cd’lerin bu güne kadar kendinde tutulduğu ve artık imha edeceği”ne dair açıklamalarına istinaden; ikna odasında manevi işkence görmüş olan müvekkilim adına açacağımız manevi tazminat davası ve ceza davasında delil olarak kullanılmak üzere İkna Odası CD’lerinin muhafaza altına alınması ve bir kopyasının tarafımıza verilmesi talebidir.

   

  AÇIKLAMALAR     :

  1-   Müvekkilim Hanife Gökdemir İstanbul Üniversitesi’nde eğitim ve öğretim görmüştür. Bu tarihlerde İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı toplumda ikna odalarıyla gündeme gelen Prof. Dr. Nur Serter’dir.

   

  2-   Bilindiği üzere İkna Odaları, başörtüsü takarak üniversiteye gelen inançlı öğrencilerin başörtüyle eğitim almalarını engellemek için yasal dayanaktan yoksun fiili bir uygulamadır ve sayısızca mağdur yaratmıştır. Gençlerin psikolojik ve manevi olarak çökertildiği, tehdit edilerek başörtülerinden taviz verilmesinin istendiği, kişisel hak ve özgürlüklerin yok sayıldığı bir işkence odası mahiyetindedir.

   

  3-   İkna odaları bu güne kadar birçok kitap ve makaleye konu olmuştur. İkna odalarına alınan kız öğrencilerin anılarını derleyen Gülşen Demirkol Özer’in kaleme aldığı ‘‘Psikolojik Bir İşkence Metodu Olarak İkna Odaları’’ adlı kitaptan aşağıda alıntısı yapılan ifadeler dikkate alındığında olayın vahametinin büyük olduğu anlaşılacaktır:

   

  "…’Senden sadece başını açmanı istiyoruz’ dediğinde kendime geldim. Benden ne istediklerini anladım. Kadın sürekli konuşuyordu. Kafam karıştı. O sırada kameranın cızırtısını fark ettim. "Bu kamera neyi çekiyor?" dedim. "Şenliği çekiyor" diye yanıtladılar. "Bu şenlik mi?”. “Evet, şenlik" İşte o an kan beynime sıçradı. Bağırmaya başladım. Susun, çekmeyin istemiyorum. Kendimi dışarı atmaya fırsat bulamadan, beş altı kişi etrafımı sardı. Aralarında polis de vardı. "Demek gerçekten zorla baş açtırıyorlar" diye düşündüm..."

  "… bir kategoriye konarak muamele gördüğüm için kendimi çok aşağılanmış hissettim…"

  "..Önünüzde tek şart koşuluyor ‘Ya okuldan ayrılıp rezil olacaksınız, ya başınızı açacaksınız. Burası Türkiye'nin en iyi okulu' gibi şeyler söyleyerek kaybettiklerimizi saydı.."

  "… ‘Yazık değil mi? Son sınıfa gelmişsin. Ne güzel mezun olursun kariyer yaparsın’ v.b. şeyler söyledi. Ama benim İHL'li olmadığımı ve İtalya'da okuduğumu örenince tamamen değişti..."

  "..Belli bazı sorular var. ‘Ailende örtülü var mı? Kur'an'da örtü yok, niye örtünüyorsun?..."

  "Dünyanın ve bu ülkenin sahibi gibi davranıyorlardı. Egemen güç olduklarını hissettiriyorlardı. "bu kararları biz koyduk buna uyacaksınız" diyorlar ve kendilerini tartışılmaz bir yere koyuyorlardı."

  "… ‘Başını açtıktan sonra, benim koluma gireceksin, birlikte okulun içinde bir tur atacağız’ dedi. Aksi takdirde, 1 aydan 6 aya kadar uzaklaştırma alıyorsunuz. Bu devam etmek istemeyen öğrenci için mesele değil. Ama devam etmek isteyen için çok önemli."

  "Yalnızlık hissettim. Moralim bozuldu.."

  "… ‘Sana burs veririz. Bu okulda daha iyi bir gelecek sağlarız. Yani vakıflardan, şuradan buradan sağlanan bursların dışında, Rektörlük bursu veririz’ deniliyordu.

  Ayrıca iş imkânları sağlanıp, okulda kalabilirsin, kariyer yapabilirsin şeklinde şeyler de söyleniyor. Daha çok parayla ilgili teklifler."

   

  4-   Yukarıda alıntısı yapılan ifadeler ikna odaları mağdurlarının birebir ifadeleridir ve müvekkilim de aynı şekilde aşağılanma, baskı ve yıldırmaya maruz bırakılmıştır. Bu nedenle açılacak manevi tazminat davası ve ceza davalarında delil teşkil etmek üzere söz konusu odaların kamera kayıtları ehemmiyet arz etmektedir.

   

  5-   Fatma Nur Serter’in Star gazetesinde yayınlanan röportajında başörtülü öğrencilerden 198 tanesini ikna odalarına aldıklarını ve 193 öğrencinin, pedagojik formasyona sahip, çocukların psikolojisinden iyi anlayan öğretim üyeleri ile birlikte bu odalardaki konuşmalardan sonra ikna edilerek başörtüsü takmaktan vazgeçtiklerini ifade etmiştir.

   

  6-   Dava  konusu yapılan olaylar ve ikna odalarında alınan kamera görüntülerinin yasal olarak İstanbul Üniversitesinin arşivinde  bulunması gerekiyordu. Zira bu kayıtların şu an hiçbir hukuki bağı bulunmayan davalıda bulunması ve hatta röportajlarından da anlaşılacağı üzere imha edileceğin  beyan etmesi, yapılacak suç duyurusu ve sonrasında yapılacak tahkikatın akim (sonuçsuz) kalması sonucunu doğuracaktır.  Davalının eline nasıl geçtiği belli olmayan suç delillerinin ortadan kaldırılması ve müvekkilim gibi bir çok kişininin fişlenmesi vesilesi olarak kullanılmış olma ihtimali karşısında davalının elinden bu kayıtların alınarak mahkeme kararıyla adli emanette muhafazası gereklidir. Yapılacak suç duyurusunda delil olarak kullanılması gerekli ve ülke bütünlüğüne karşı işlenen bir suç olması nedeniyle bu tedbirin mahkemece alınması gereklidir.

   

  7-   Nur Serter’in röportajda ‘‘Bizim amacımız sadece onları yasak hakkında bilgilendirmek ve bu doğrultuda onların eğitim görmelerine imkân sağlamaktır. Bundan ibarettir. Sohbet ortamıydı, çaylar kahveler geldi. Çocukların kimisi nasıl zorlandıklarını, kimisi hangi tarihten beri türban taktığını anlattı. Bir paylaşım ortamında çeşitli konularda konuşuldu ama baskı yapılmış değil. Bunu da çok emin şekilde söylüyorum.’’ sözüne karşılık Star Gazetesi yazarı Fadime Özkan’ın, ‘‘İkna odasına girdim diyen kızlar aksini söylüyor?’’ demesi üzerine Nur Serter;

   

  ‘‘Benim elimde kayıtlar var. Bu konuşmalar başladığında malum dinci medya sürekli İstanbul Üniversitesini gerçekleşmemiş olaylardan dolayı iftiralarla karşı karşıya bırakıyorlardı. Görüşmeler başlayınca açıkçası endişe ettim. Yarın biri çıkar ‘beni astılar kestiler vurdular’, diyebilir. Dolayısıyla, bunun teminatını elimizde bulundurma zorunluluğumuz var. İletişim Fakültemizin öğrencileri, kayıt şenliğini çekiyorlardı. Onlardan bir kamera aldık odaya, görüşmeye giren kızlara da söyleyerek tabi. Öğretim üyeleri baskı uyguladı mı uygulamadı mı, orada kızları rahatsız edecek bir konuşma yapıldı mı, yapılmadı mı, ilerde yasal bir durum olursa diye, tümü kayda alındı.’’ diyerek ikna odasında yaşananların ileride delil olarak kullanılmak üzere elinde bulundurduğunu ifade etmiştir.

   

  Nur Sertel başka bir soruya verdiği cevapta ise;

  ‘‘Ben mahkeme için, dava açılırsa, kanıt olarak sunmak için kaydettim. O kadar. Onlara baskı ve kötülük değil, eğitim görme haklarına kapı açan bir uygulama olduğuna inandığım için vicdanen son derece rahatım. Umurumda değil ne söyledikleri. Bu yükü 12 yıldır çekiyorum, ömrümün sonuna kadar da çekerim. Gerçekleri yüzlerce defa söyledim basına ama yazmadılar. Umarım siz yazarsınız.”

   

  KASETLERİ İMHA EDECEĞİM

  “Bakın bir tek dava dahi açılmış değildir. Zaten zamanaşımı da olmuştur 12 yıl geçti, kasetleri de imha edeceğim gidecek. Kimseye bunu kanıtlama ihtiyacı da hissetmiyorum.’’ demek suretiyle açacağımız davalarda en önemli delil olma özelliği taşıyan kamera kayıtlarının imha edileceğini belirterek delillerimizin tehlikede olduğu ifade edilmiştir.

   

  8-   Müvekkilim ikna odasında kendisine uygulanan baskı ve yıldırmanın kameralar tarafından kaydedildiğini iş bu röportaja kadar bilmemektedir. Ortaya çıkan bu yeni durum nedeniyle, uğradığı haksızlığa karşı açacağı davalarda yeni bir DELİL’in ortaya çıkması, kendisi için önem arz etmektedir. Toplumda infial yaratan ve kamu vicdanını rahatsız eden ikna odalarında yaşanan gerçeklerin gün yüzüne çıkarılması ve müvekkilimin bu konudaki mağduriyetinin tespiti imkânı şu an mümkün olmuştur.

   

  9-   Yukarıda açıklandığı üzere inancı nedeniyle aşağılanan, tehdit edilen, manevi işkence çektirilen, iradesi ve kişilik hakları, din ve vicdan hürriyeti ihlal edilen ve mağdur edilen müvekkilimin, iş bu eylemler nedeniyle açacağı manevi tazminat ve ceza davalarında delil teşkil etmek üzere kullanma zarureti ve ehemmiyeti bulunan kamera kayıtlarının Fatma Nur Serter tarafından imha edilmeden evvel mahkemeniz kararıyla el konularak muhafaza altına alınmasını ve video görüntülerinin incelenmesini vekâleten talep ederim.

   

  HUKUKİ SEBEPLER                                  : İlgili yasal mevzuat.

  SONUÇ VE İSTEM                         : Yukarıda açıklanan sebeplerle; davalı yedinde bulunan ikna odalarına ait görüntü ve ses kayıtlarının tespiti açısından davalının beyan ettiği gibi imha etmeden aynen talep edilmesi; davalıya bu kayıtların imha etmemesi yönünden mahkemece ihtaratlı müzekkerenin alo posta yoluyla  gönderilmesini; bu olayla ilgili olarak mahkemece suç duyurusunda bulunulmasını makamınızdan arz ve talep ederiz.

   

  Vekâleten arz ve talep ederim.

                                                                                                  Av. Cihat GÖKDEMİR

  Ekler:

  1-       Vekâletname

  2-       Star Gazetesi sureti

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Atatürk Havaalanı karşısı İDTM Blokları A-1 Blok No:62 Bakırköy/İSTANBUL

  Tel: 0212 – 465 88 65  Fax: 0212 – 465 88 69  info@elmadaghukuk.com

   ................................

  Basın Açıklaması: Bugün fiilen serbestiyet kazanmasına rağmen üniversitelerde yıllarca uygulanan ve binlerce mağdur, ağır travmalar ve utançlar üreten başörtüsü yasağının simge isimlerinden Prof. Dr. Fatma Nur Serter hakkında Adalet Platformu suç duyurusunda bulundu. 28 Şubat döneminde kız öğrencileri başlarını açmaları için ikna odalarına çeken Prof. Nur Serter’in ‘ikna odalarını ben kurdum’, ‘ öğrencilerle görüşülmesi emrini ben verdim’ ve ‘teknik kayıt yaptırdım, kasetler bende’ açıklaması ile ‘gizliliğin ihlali’, ‘kişisel verileri kaydetme ve ele geçirme’, ‘görevi kötüye kullanma’ suçlarının unsurlarının oluştuğu gerekçesi ile Adalet Platformu suç duyurusunda bulundu.


  “DOKUNULMAZLIĞI KALDIRILIP YARGILANMALI”


   Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik, Serter’in suçunu itiraf ettiğini ve TCK 134, 135, 136 ve 137. Maddesi gereği cezalandırılması gerektiğini söyledi. Öğrencilerin görüntülerinin alınmasının ve izinsiz bir biçimde kayıtların saklanmasının suç olduğunu vurgulayan Çevik, “Kendi beyanları ile suçunu itiraf eden Nur Serter hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Şimdi görev savcılarımızda... Savcılarımızın da soruşturma açacağını düşünüyoruz. Talebimiz; derhal fezleke hazırlanıp TBMM’ye gönderilmesidir. Sığındığı dokunulmazlığın kaldırılmasını ve yargılanmasını bekliyoruz”  Anayasa da varolan din vicdan özgürlüğü ve inancından dolayı da baskı yapılamaz hükmüne rağmen kutsal değerleri rencide eden ve baskı yapan dini inaçlardan dolayı ayrımcılık ve fişleme yapan Nur SERTER ve ekibi anayasal düzeni değiştirme teşebbüsünde bulunma maddesinden ayrıca halkı kin-nefret ve düşmanlığa sevketmektende cezalandırılmalıdır" dedi.

  KADIKÖY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA 2010-45234

  Konu: TEDBİR TALEBLİ Suç Duyurusu

   

  Şüpheliler: Fatma Nur SERTER (T.C 23414107158) Erenköy Mh. Ülke Sk.  Kadıköy/İST.

  Araştırma sonuçu tesbit edilecek diğer şüpheliler

   

  Müşteki:Adem ÇEVİK Toros Sk. 17/14 Sıhhiye Ankara Tlf05322467411 www.adaletplatformu.net

   

  Suçlar: Ayrımcılık, kutsal değerlere hakaret ve rencide etmek, delilleri karartmaya çalışmak, fişlemek, görevi kötüye kullanmak, halkı kin nefret ve düşmanlığa sevketmek, özel hayatın gizliliğinin ihlâl, kişisel verileri ele geçirme, dini görüşlerinden dolayı fişleme, Suç uydurmak, Anayasa daki din vşicdan hürriyetini uygulamayarak anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs

   

  Açıklamalar: 1 Kasım 2010 Tarihli Star Gazetesindeki Röportajında alenen suçunu itiraf eden Başörtülü inançlı öğrencileri inancından dolayı fişleyen baskı yapan CHP milletvekili İstanbul Üniversitesi eski rektör vekili Nur SERTER:

  İkna odaları”nı kendisinin kurdurduğunu.. Başörtülü öğrencilerle görüşen kişi kendisi olmadığı halde, emir vererek teknik kayıt yaptırdığını.. Kayıtların hâlâ kendisinde olduğunu.. Yakında imha edeceğini..
  Evet, bunları söylüyor Nur Hanım.
  Yani suçlarını itiraf ediyor: Ayrımcılık, kutsal değerlere hakaret ve rencide etmek, delilleri karartmaya çalışmak, fişlemek, görevi kötüye kullanmak, halkı kin nefret ve düşmanlığa sevketmek
  İtiraf ederken; ciddi bir yanlış yapıyor 
  Çünkü o öğrencilerin görüntülerinin alınması suç.
  Ama o kayıtların saklanması da suç.
  O kayıtlar saklandığı sürece, suç temadi eder. Yani suç işlenmeye devam eder.
  Dolayısı ile zamanaşımı da dolmamış olur.
  Tek tek irdeleyelim..
  TCK 134, özel hayatın gizliliğinin ihlâl edilmesini suç sayıyor. Nur Hanım’ın, ikna odasındaki görüşmeye katılmadığına göre, oradaki görüşmeyi kayda alması da suçtur.. Bir başkasının görüşmesi, Nur Hanım’ın üçüncü şahıs olarak görüntüleri kayda alması, suçun unsurlarının oluştuğunu gösterir.
  Ayrıca, aynı eylem, TCK 135’e aykırılık da oluşturabilir. Şöyle ki, maddede “kişilerin ... dinî görüşlerine ... ilişkin bilgileri kişisel veri olarak kaydeden kimse” denilerek, ayrı bir suç tanımı daha yapılıyor.
  TCK 136. maddede ise“Kişisel verileri, .. ele geçirme” suç olarak tanımlanıyor.
  TCK 137’de ise, “Kamu görevlisi tarafından ve görevinin verdiği yetki kötüye kullanılmak suretiyle” suçun işlenmesini ağırlaştırıcı sebep sayıyor.
  Bu durumda, başörtülü öğrencinin üniversiteye kayıt sırasında, dinî görüşlerinin öğrenilmeye çalışılması, bu kapsamda sözlerinin kayda alınması, bu kaydın saklanması, çok açık bir suçtur.

  Deliller: Tüm yasal deliler Star Gazetesi 1 Kasım 2010 Nur SERTER Mülakatı,www.stargazete.com/roportaj/yazar/fadime-ozkan/ikna-odasi-kasetleri-bende-ama-imha-edecegim-305919.htm

   

  Tanıklar: Fadime ÖZKAN, Hanife GÖKDEMİR, Saim ÜSTÜNDAĞ, A.İhsan Karahasanoğlu, Esra ELÖNÜ, Sibel ERASLAN, Yılmaz ENSAROĞLU, Rıdvan KAYA, Hülya ŞEKERCİ, Gülşen Demirkol Özer, Mazlumder Raporları ve Başörtü Kitabı, ve bilahere sunacağım yasal tanıklar

   

  Netice-i Taleb: Yukarıdaki suçları işleyen şüpheliler için gereğinin yapılmasını TEDBİREN DELİLLERE EL KONULMASINI dilerim. 4.11.2010 Adem ÇEVİK

                        


  2010-386 SAYI İLE MAHKEMEYE TEDBİR TALEBLİ TESBİT DAVASI AÇILDI.

  KADIKÖY 6. SULH HUKUK MAHKEMESİ

  SAYIN HÂKİMLİĞİ’NE

  TEDBİR TALEPLİDİR

  DELİL TESBİTİ

  TALEP EDEN                       : Hanife ...................... (T.C .......................)

  VEKİLİ                      : Av. Cihat GÖKDEMİR

    İDTM A-1 Blok No.62 Yeşilköy-Bakırköy/İstanbul

   

  KARŞI TARAF         : Fatma Nur SERTER 

                                       Erenköy Kadıköy/İSTANBUL

  KONU                                   : Karşı tarafın 03.11.2010 tarihinde Star gazetesinde yayınlanan Fadime Özkan ile yapılan röportajında açıkladığı “ikna odalarında yapılan işlemlerin kayda alındığı, cd’lerin bu güne kadar kendinde tutulduğu ve artık imha edeceği”ne dair açıklamalarına istinaden; ikna odasında manevi işkence görmüş olan müvekkilim adına açacağımız manevi tazminat davası ve ceza davasında delil olarak kullanılmak üzere İkna Odası CD’lerinin muhafaza altına alınması ve bir kopyasının tarafımıza verilmesi talebidir.

   

  AÇIKLAMALAR     :

  1-   Müvekkilim Hanife Gökdemir İstanbul Üniversitesi’nde eğitim ve öğretim görmüştür. Bu tarihlerde İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı toplumda ikna odalarıyla gündeme gelen Prof. Dr. Nur Serter’dir.

   

  2-   Bilindiği üzere İkna Odaları, başörtüsü takarak üniversiteye gelen inançlı öğrencilerin başörtüyle eğitim almalarını engellemek için yasal dayanaktan yoksun fiili bir uygulamadır ve sayısızca mağdur yaratmıştır. Gençlerin psikolojik ve manevi olarak çökertildiği, tehdit edilerek başörtülerinden taviz verilmesinin istendiği, kişisel hak ve özgürlüklerin yok sayıldığı bir işkence odası mahiyetindedir.

   

  3-   İkna odaları bu güne kadar birçok kitap ve makaleye konu olmuştur. İkna odalarına alınan kız öğrencilerin anılarını derleyen Gülşen Demirkol Özer’in kaleme aldığı ‘‘Psikolojik Bir İşkence Metodu Olarak İkna Odaları’’ adlı kitaptan aşağıda alıntısı yapılan ifadeler dikkate alındığında olayın vahametinin büyük olduğu anlaşılacaktır:

   

  "…’Senden sadece başını açmanı istiyoruz’ dediğinde kendime geldim. Benden ne istediklerini anladım. Kadın sürekli konuşuyordu. Kafam karıştı. O sırada kameranın cızırtısını fark ettim. "Bu kamera neyi çekiyor?" dedim. "Şenliği çekiyor" diye yanıtladılar. "Bu şenlik mi?”. “Evet, şenlik" İşte o an kan beynime sıçradı. Bağırmaya başladım. Susun, çekmeyin istemiyorum. Kendimi dışarı atmaya fırsat bulamadan, beş altı kişi etrafımı sardı. Aralarında polis de vardı. "Demek gerçekten zorla baş açtırıyorlar" diye düşündüm..."

  "… bir kategoriye konarak muamele gördüğüm için kendimi çok aşağılanmış hissettim…"

  "..Önünüzde tek şart koşuluyor ‘Ya okuldan ayrılıp rezil olacaksınız, ya başınızı açacaksınız. Burası Türkiye'nin en iyi okulu' gibi şeyler söyleyerek kaybettiklerimizi saydı.."

  "… ‘Yazık değil mi? Son sınıfa gelmişsin. Ne güzel mezun olursun kariyer yaparsın’ v.b. şeyler söyledi. Ama benim İHL'li olmadığımı ve İtalya'da okuduğumu örenince tamamen değişti..."

  "..Belli bazı sorular var. ‘Ailende örtülü var mı? Kur'an'da örtü yok, niye örtünüyorsun?..."

  "Dünyanın ve bu ülkenin sahibi gibi davranıyorlardı. Egemen güç olduklarını hissettiriyorlardı. "bu kararları biz koyduk buna uyacaksınız" diyorlar ve kendilerini tartışılmaz bir yere koyuyorlardı."

  "… ‘Başını açtıktan sonra, benim koluma gireceksin, birlikte okulun içinde bir tur atacağız’ dedi. Aksi takdirde, 1 aydan 6 aya kadar uzaklaştırma alıyorsunuz. Bu devam etmek istemeyen öğrenci için mesele değil. Ama devam etmek isteyen için çok önemli."

  "Yalnızlık hissettim. Moralim bozuldu.."

  "… ‘Sana burs veririz. Bu okulda daha iyi bir gelecek sağlarız. Yani vakıflardan, şuradan buradan sağlanan bursların dışında, Rektörlük bursu veririz’ deniliyordu.

  Ayrıca iş imkânları sağlanıp, okulda kalabilirsin, kariyer yapabilirsin şeklinde şeyler de söyleniyor. Daha çok parayla ilgili teklifler."

   

  4-   Yukarıda alıntısı yapılan ifadeler ikna odaları mağdurlarının birebir ifadeleridir ve müvekkilim de aynı şekilde aşağılanma, baskı ve yıldırmaya maruz bırakılmıştır. Bu nedenle açılacak manevi tazminat davası ve ceza davalarında delil teşkil etmek üzere söz konusu odaların kamera kayıtları ehemmiyet arz etmektedir.

   

  5-   Fatma Nur Serter’in Star gazetesinde yayınlanan röportajında başörtülü öğrencilerden 198 tanesini ikna odalarına aldıklarını ve 193 öğrencinin, pedagojik formasyona sahip, çocukların psikolojisinden iyi anlayan öğretim üyeleri ile birlikte bu odalardaki konuşmalardan sonra ikna edilerek başörtüsü takmaktan vazgeçtiklerini ifade etmiştir.

   

  6-   Dava  konusu yapılan olaylar ve ikna odalarında alınan kamera görüntülerinin yasal olarak İstanbul Üniversitesinin arşivinde  bulunması gerekiyordu. Zira bu kayıtların şu an hiçbir hukuki bağı bulunmayan davalıda bulunması ve hatta röportajlarından da anlaşılacağı üzere imha edileceğin  beyan etmesi, yapılacak suç duyurusu ve sonrasında yapılacak tahkikatın akim (sonuçsuz) kalması sonucunu doğuracaktır.  Davalının eline nasıl geçtiği belli olmayan suç delillerinin ortadan kaldırılması ve müvekkilim gibi bir çok kişininin fişlenmesi vesilesi olarak kullanılmış olma ihtimali karşısında davalının elinden bu kayıtların alınarak mahkeme kararıyla adli emanette muhafazası gereklidir. Yapılacak suç duyurusunda delil olarak kullanılması gerekli ve ülke bütünlüğüne karşı işlenen bir suç olması nedeniyle bu tedbirin mahkemece alınması gereklidir.

   

  7-   Nur Serter’in röportajda ‘‘Bizim amacımız sadece onları yasak hakkında bilgilendirmek ve bu doğrultuda onların eğitim görmelerine imkân sağlamaktır. Bundan ibarettir. Sohbet ortamıydı, çaylar kahveler geldi. Çocukların kimisi nasıl zorlandıklarını, kimisi hangi tarihten beri türban taktığını anlattı. Bir paylaşım ortamında çeşitli konularda konuşuldu ama baskı yapılmış değil. Bunu da çok emin şekilde söylüyorum.’’ sözüne karşılık Star Gazetesi yazarı Fadime Özkan’ın, ‘‘İkna odasına girdim diyen kızlar aksini söylüyor?’’ demesi üzerine Nur Serter;

   

  ‘‘Benim elimde kayıtlar var. Bu konuşmalar başladığında malum dinci medya sürekli İstanbul Üniversitesini gerçekleşmemiş olaylardan dolayı iftiralarla karşı karşıya bırakıyorlardı. Görüşmeler başlayınca açıkçası endişe ettim. Yarın biri çıkar ‘beni astılar kestiler vurdular’, diyebilir. Dolayısıyla, bunun teminatını elimizde bulundurma zorunluluğumuz var. İletişim Fakültemizin öğrencileri, kayıt şenliğini çekiyorlardı. Onlardan bir kamera aldık odaya, görüşmeye giren kızlara da söyleyerek tabi. Öğretim üyeleri baskı uyguladı mı uygulamadı mı, orada kızları rahatsız edecek bir konuşma yapıldı mı, yapılmadı mı, ilerde yasal bir durum olursa diye, tümü kayda alındı.’’ diyerek ikna odasında yaşananların ileride delil olarak kullanılmak üzere elinde bulundurduğunu ifade etmiştir.

   

  Nur Sertel başka bir soruya verdiği cevapta ise;

  ‘‘Ben mahkeme için, dava açılırsa, kanıt olarak sunmak için kaydettim. O kadar. Onlara baskı ve kötülük değil, eğitim görme haklarına kapı açan bir uygulama olduğuna inandığım için vicdanen son derece rahatım. Umurumda değil ne söyledikleri. Bu yükü 12 yıldır çekiyorum, ömrümün sonuna kadar da çekerim. Gerçekleri yüzlerce defa söyledim basına ama yazmadılar. Umarım siz yazarsınız.”

   

  KASETLERİ İMHA EDECEĞİM

  “Bakın bir tek dava dahi açılmış değildir. Zaten zamanaşımı da olmuştur 12 yıl geçti, kasetleri de imha edeceğim gidecek. Kimseye bunu kanıtlama ihtiyacı da hissetmiyorum.’’ demek suretiyle açacağımız davalarda en önemli delil olma özelliği taşıyan kamera kayıtlarının imha edileceğini belirterek delillerimizin tehlikede olduğu ifade edilmiştir.

   

  8-   Müvekkilim ikna odasında kendisine uygulanan baskı ve yıldırmanın kameralar tarafından kaydedildiğini iş bu röportaja kadar bilmemektedir. Ortaya çıkan bu yeni durum nedeniyle, uğradığı haksızlığa karşı açacağı davalarda yeni bir DELİL’in ortaya çıkması, kendisi için önem arz etmektedir. Toplumda infial yaratan ve kamu vicdanını rahatsız eden ikna odalarında yaşanan gerçeklerin gün yüzüne çıkarılması ve müvekkilimin bu konudaki mağduriyetinin tespiti imkânı şu an mümkün olmuştur.

   

  9-   Yukarıda açıklandığı üzere inancı nedeniyle aşağılanan, tehdit edilen, manevi işkence çektirilen, iradesi ve kişilik hakları, din ve vicdan hürriyeti ihlal edilen ve mağdur edilen müvekkilimin, iş bu eylemler nedeniyle açacağı manevi tazminat ve ceza davalarında delil teşkil etmek üzere kullanma zarureti ve ehemmiyeti bulunan kamera kayıtlarının Fatma Nur Serter tarafından imha edilmeden evvel mahkemeniz kararıyla el konularak muhafaza altına alınmasını ve video görüntülerinin incelenmesini vekâleten talep ederim.

   

  HUKUKİ SEBEPLER                                  : İlgili yasal mevzuat.

  SONUÇ VE İSTEM                         : Yukarıda açıklanan sebeplerle; davalı yedinde bulunan ikna odalarına ait görüntü ve ses kayıtlarının tespiti açısından davalının beyan ettiği gibi imha etmeden aynen talep edilmesi; davalıya bu kayıtların imha etmemesi yönünden mahkemece ihtaratlı müzekkerenin alo posta yoluyla  gönderilmesini; bu olayla ilgili olarak mahkemece suç duyurusunda bulunulmasını makamınızdan arz ve talep ederiz.

   

  Vekâleten arz ve talep ederim.

                                                                                                  Av. Cihat GÖKDEMİR

  Ekler:

  1-       Vekâletname

  2-       Star Gazetesi sureti

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Atatürk Havaalanı karşısı İDTM Blokları A-1 Blok No:62 Bakırköy/İSTANBUL

  Tel: 0212 – 465 88 65  Fax: 0212 – 465 88 69  info@elmadaghukuk.com

   ................................   


  -

  YARIN CHP DE Kİ HUKUKSUZLUKLAR VE ÇİFTE YÖNETİMLE İLGİLİ SUÇ DUYURUSU YAPACAĞIZ.  

   

  YARGITAY BAŞKANLIĞI'NA     YARGITAY BİRİNCİ BAŞKANLAR KURULU'NA

  Konu: Suç Duyurusu


  Suçlar: Anayasaya, yasaya,kanunlara ve devrim kanunlarına aykırılık, w-q-x harf yasağına muhalefet, kanunlara uymama, görevi ihmal, bilerek suç işlemeye teşvik, kanunları hafife alma, kanunları uygulamama


  Şüpheliler: Abdurrahman YALÇINKAYA Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı ve aşağıdaki kurum-kuruluş yetkilileri,


  1.www.TBMM.gov.tr 2.www.tsk.mil.tr 3.www.meb.gov.tr 4.www.TDK.gov.tr 5. www.anayasa.gov.tr

  6.www.akparti.org.tr 7. www.chp.org.tr 8. www.mhp.org.tr 9. www.dtp.org.tr 10.www.yarsav.org.tr

  11.www.HSYK.gov.tr 12.www.yargitay.gov.tr 13.www.danistay.gov.tr 14.www.oyak.com.tr 15.www.add.org.tr 
  16
  .www.fox.com.tr 17.www.iq.com.tr 18.www.maximum.com.tr 19.www.yargitaycb.gov.tr


  Müşteki:Adem ÇEVİK, Toros Sk.17/14 Sıhhıye Ankara Tel:05322467411 Vekili Avukat Berrin YEŞİLYURT http://adaletplatformu.net


  İzah: Çağdaş şapka ve harf devrimini uygulamayan tüm siyasi partilere kapatma davası açmayan Devrim Bekcisi addedilen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman YALÇINKAYA dahil tüm şapkasız yetkililer ve wxq harflerini kullananlar, harf devrimi kanununu ihlal ederek ülkemizin ilerlemesinin müsebbibleri tüm süpheliler cezalandırılmalıdır.


  Açıklamalar: Kanunlara yasalara aykırı olduğu halde w,q,x harflerini ve Q Klavye kullanmak ve kullandırtmak suça ve suçluya göz yumarak görevini de ihmal etmek

  1-12 Eylül askeri darbecilerinin TBMM’yi fesh ederek hazırlattığı 2709 Sayılı Yasa olan 1982 Anayasa'sının 3 üncü maddesine göre “Türk Devleti'nin dili Türkçedir. Yine 4 üncü maddeye göre 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

  2-Anayasa'nın 174 üncü maddesinin 6.ıncı bendinde belirtilen ve devrim kanunlarına aykırılık

  Yasada,anayasada kanunlarda açıkca yazan “Türk toplumunun çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarma ve laiklik niteliğinin koruma amacını güden inkılap kanunlarını ve laiklik niteliğini koruma amacını güden hükümler W,Q ve X harfleri kullanımının yasaklanması anayasaya aykırı olduğu şeklinde anlaşılamaz ve yorumlanamaz.

  Latin Alfabesinden alınan adına Türk Alfabesi denilen harfler alfabede mevcut harflerdir ve alfabede olmayan harfleri kullanmak anayasaya göre suçtur ve bu harfleri kullanmak çağdaş uygarlık seviyesinin altında olup kanunlara-yasalara göre çağdışılıktır.

  3-1 Kasım 1928 tarihinde kabul edilip, 3 Kasım 1928 tarih ve 1030 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 1353 sayılı Türk Harflerinin Kabul ve Tatbiki Hakkında Kanun ve ekinde Türk Alfabesi Levhası aykırılık

  4-Türkiye Cumhuriyeti Anayasası 42. Madde inkılap kanunlarına aykırı eğitim yazım yayım

  5-Nüfus kanunu ve reklam kanununa muhalefet, Tevhidi Tedrisat Kanununa aykırı olan askeri okulların kanunsuzluğu

  6-5237 sayılı Türk Cezâ Kânûnunun 222. Maddesinde 1353. Kânûna aykırılık

  7-1353 sayılı Türk Hârflerinin Kabûl ve Tatbîki Hakkındaki Kânûnunun 4. Maddesine aykırı davranılmaktadır.
  8-26.11.1934 de kabul edilen 2867 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 
  2590 sayılı bazı ünvanların kullanılamayacağına dair kanunun Ağa, Hacı, Hafız, Hoca, Molla, Efendi, Bey, Beyefendi, Paşa, Hanım, Hanımefendi ve Hazretleri gibi lakap ve unvanlar kaldırıldı. 2590 sayılı kanuna muhalefet


  Netice-i Taleb: Yukarıdaki suçları işleyenler ve suça göz yumanlar hakkında Türk-Latin alfabesine aykırı ilan-reklam-tanıtım-tabela yapanlar; Harf ve şapka mecburiyeti devrimi kanunlarını uygulamayarak Bilişimde, sanayide, teknolojide çağdaş uygar devletlerden Japonya, Kore, Rusya, Hindistan ve Çin ülkelerinden geri kalmamıza, uzaya gitmemize, yolksulluğa, kaosa, teröre, işsizliğe sebeb olanlar devletin değiştirilemez maddelerine aykırı davrananlar, devrim kanunlarını ihlal edenler re'sen soruşturma açmayanlar, Çağdaş şapka ve harf devrimini uygulamayan tüm siyasi partilere kapatma davası açmayan, hacı demek yasak olduğu halde devletin kuruluşu Diyaneti ilçe isimlerinde HACI ismini uygulayan İçişleri Bakanlığını Laiklik gereği uyarmayan Devrim Bekcisi addedilen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman YALÇINKAYA dahil tüm şapkasız yetkililer, hacı ismini kullananlar-kullandıranalar ve ülkemizin ilerlememesinin müsebbibleri tüm süpheliler cezalandırılmalıdır.

  03/11/2010 Adem ÇEVİK imza

  Dağıtım: TBMM, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, HSYK, Yargıtay, Danıştay, AYM, Gerede C.Başsavcılığı, Medya

   

  ........


   

   

  ANAYASA MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI'NA

  Şüpheli: Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman YALÇINKAYA ve Yargıtay 1. Başkanlar Kurulu üyeleri

  Müşteki: Adem ÇEVİK, (TC No:12409824156)Toros Sk.17/14 Sıhhıye Ankara Tel.05322467411www.adaletplatformu.net

  Suçlar: Görevi ihmal ve görevi kötüye kullanmak. Darbeye teşebbüs, Yasama organı milli iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisinin faaliyetlerini engellemek, 309 ve 311. madde ihlali, Anayasa'nın öngördüğü düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs ,tehdit, Meclise muhtıra vermek, TBMM’ye emir-talimat vermek, halkı kin-nefret düşmanlığa sevketmek, başörtülüleri ve başörtüyü savunanları rencide edip aşağılayarak başörtülülerin çocuklarının askerlikten soğumasını ve başörtülülerin vergi vermemesini sağlamak, mobbing, inanca ve kutsal değerlere alenen hakaret, kaos çıkarmak, teröre yardım-yataklık, suça iştirak, suçu-suçluyu övme, anayasayı hukuku ve uluslararası insan hakları anlaşmalarını tanımamak, suç uydurmak, terör örgütü ergenekona yargı desteği sağlamak, Terör örgütü propagandası yapan İşci Partiis ve CHP'ye karşı kanunları uygulamamak.

  Açıklamalar: 1-CHP’nin “reklâm” amacıyla Kanaltürk’e aktardığı 5,5 milyon dolar ve karşılığında teminat olarak hisse almasına rağmen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmadı. www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=697344 
  2-CHP'nin 32. Olağan Kurultayı için hazırlattığı afişlerle ilgili olarak parti hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Yapılan suç duyurusunun akıbeti de belli değil. www.gazete5.com/haber/tarhan-erdem-aciklama-19738.htm 
  3-Erzurum özel yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekilliği, CHP Milletvekilleri Ahmet Ersin ve Erol Tınaztepe hakkında “Ergenekon terör örgütüne yardım etmek”, “suç delillerini bozmak” ve “adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs” suçlamasıyla fezleke hazırladı. Fezlekeye rağmen Yargıtay hiçbir inceleme başlatmadı 
  4-Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla düzenlenen operasyonda yakalanan Mehmet Sefa Pösteki’nin CHP için kestiği 900 bin TL’lik naylon fatura ele geçirilmişti. Pösteki’nin hazırladığı faturaların, Başkent Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi adına CHP’ye kesildiği ortaya çıkmıştı. CHP usulsüzlüğü karşısında Yalçınkaya işlem yapmadı.
  5-Alman Ebert Vakfı’ndan para aldığı belgeler Yargıtaya teslim edilmesine rağmen CHP hakkında iki yıl önce başlattığı incelemeyi, hala sonuçlandırmadı. www.samanyoluhaber.com/h_211068_chpyi-yakacak-belge-!.html 
  6-13 Eylül 2010 tarihinde basındaki haberlerde de belirtildiği gibi  Başsavcı Yalçınkaya'dan TBMM’ye, Partilere Millete alenen MUHTIRA verildiği, darbeyi savunduğu, oy kullanma yetkimin de alenen gasp edildiği ve tehdit edildiğim aşikardır.
  7-Yalçınkaya'nın 13 Eylül açıklamasından;  ''Yargıçlar olarak hukuk devletini ve yargıçların bağımsızlığını Anayasa değişse dahi, yasalar değişse dahi korumak azmindeyiz. Çünkü yargı organı halkın temsilcisidir. Halkımız müsterih olsun. Biz hukuk devletini gerçekleştireceğiz. Bunu engellemek mümkün değildir'' diyerek darbeyi ve darbeciliği savunduğundan dolayı darbecilik suçundan da yargılanmalıdır çünkü Bu halkın yüzde 58'inin çoğunluğu ile kabul edilmiş Anayasa'yı ve TBMM’yi tanımamak, hükümsüz kılmak, yok saymaktır. Bu halkın oyu ile kabul edilmiş Anayasa'ya, TBMM’ye 73 milyona açık bir hakaret-tehdittir. 148. maddeye göre Yüce Divanda yargılanmalıdır
  8-CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş ilginç bir iddiada bulundu. Tüzüğün ertelenmesinin yasa dışı olduğunu iddia eden Ateş, “Şu anda hukuksuz, yetkisiz bir MYK var, yani CHP-MYK yok hükmündedir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı incelerse, genel merkezin yasal olmadığı ortaya çıkacak” dediği halde re'sen soruşturma açmadı SPK uygulanmadı.
  9- Tüm siyasi partilerin ticaret yapması yasak olduğu halde CHP'nin İşbank ticaretine karşı kanunları uygulamadı
  10- Terör örgütü Ergenekona alenen destek sağlayarak adil yargılamayı etkileyen CHP ve İP'e yaptırım uygulanmadı.

  Deliller:Tüm hukuki ve yasal deliller. TBMM Başkanı ve AYM Başkanı Basın Açıklamaları, bilahere sunacağım deliller
  www.samanyoluhaber.com/h_211068_chpyi-yakacak-belge-!.html www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=697344www.habervaktim.com/haber/36433/cumhurbaskani_yalcinkayayi_azledebilir.html

  Netice_i Taleb: Yukarıda izah edildiği gibi alenen bir hukuksuzluk kanunsuzluk ve yasa tanımazlık ortaya koyan Yargıtay Başsavcısı’nın veYargıtay 1. Başkanlık Kurulunun; TBMM’nin yasama faaliyetlerini engelleme, yurtdışından resmen yardım aldığı belgelenen, anayasa mahkemesince yolsuzluk odak noktası olduğu tescillenen ve ticaret yapması yasak olduğu halde işbankasına ortak olan ergenekonu yani suçu-suçluyu överek,cihanere dinlendiğini faxla haber verilmesi, emirle parti kapatma davası açması Suç işleyen CHP, İP ve yetkililerine resen soruşturma açmayan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman YALÇINKAYA'nın, görevi ihmal ve görevi kötüye kulanma, 309 ve 311. madde ihlali, zorla Anayasa'nın öngördüğü düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs suçlarının yanısıra terör suçuna iştirak suçu da işlemelerinden dolayı cezalandırılması anayasanın 148. maddesine göre Yüce Divanda yargılanmasını, yargılama esnasında açığa alınmasını, azl edilmesini arz ve taleb ederim. 03.11.2010 Adem ÇEVİK
  Dağıtım: AYM, Yargıtay, TBMM, Adalet Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı, HSYK

   

   

   

  Dağıt

  Dağıtım:AYM, Yargıtay, TBMM, Adalet Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı,HSYK 

   

   

  RABB Zulmü Engellemeyi ve ADALETİ EMRediyor. Nahl90 
  İnsan:Zulmü Engeller. 
  Hayvan:Zulme Buğzeder/Seyreder. 
  EsfeleSafilin:Zulme SessizŞeytandır. 
  Bel'am: Zulmü Destekler ve Allaha Akıl Verir. 
  BelhumAdal:Zulmsever 
  Karun:Zulmden Rantlanır. 
  Beyinsiz:Zulmekör, Zulmeköle, Zalimine, Katiline Tecavüzcüsüne Aşık. 
  Firavun:Zalim.
  Şeytan:Şeytanın Gönüllü Kölesi   Şeytanın Avukatı: Şeytanın parasız askeri 
  Zulme Karşı SessizŞeytanlık Ateştir, Helaktır, Beyinsizliktir ve BelhumAdallıktır. HUD113 

  TEVBE24:De ki; «Eğer babalarınızı, evlâtlarınızı, kardeşlerinizi, eşlerinizi, hısım akrabanızı, kazandığınız malları, bozulmasından korktuğunuz ticareti ve hoşunuza giden evleri (PARTİNİZİ, TAKIMINIZI,LİDERLERİNİZİ,ŞEYHİNİZİ,ARABANIZI,YEMEĞİ,ŞEHVETİ), EVlerinizi Allah'dan, Peygamber'den ve Allah yolunda cihad etmekten daha çok seviyorsanız Allah emrini azabını gerçekleştirinceye, yapacağını yapıncaya kadar bekleyiniz. Allah TEVHİDİyoldan çıkmışlar güruhunu fasıkları doğru yola iletmez.» 

  www.adaletplatformu.net www.islamkonseyi.com

  Kurşun Gazeli:  
  Savaşa girdi kalbim bin yara aldı beni
  Ne denli acı varsa aradı buldu beni  
  Seni bir bomba gibi taşımak bu göğüste 
  Bir Ebubekir kıldı bir Ömer kıldı beni  
  Kurmak bize düştü bu kalbi sökülmüş çağı
  Buyruk en ağır yükün altına saldı beni  
  Atıldık kurşun gibi kentin alanlarına 
  Bir kaç put ve taş gördü birden irkildi beni  
  Parça parça bir yürek delik deşik bir bağır 
  Bir beş değil sevgili bin kurşun deldi beni  
  Bir de bakışlarındır kurşun gözlerin senin 
  Kılı kıpırdamadı el gördü geldi beni  
  Bir katılık döşenmiş upuzun bulvarlara 
  Adım atar atmaz bir donma aldı beni  
  Böyle çıktım alana ve yürüdüm yürüdüm 
  Ne görebildi kimse ne anlayabildi beni  
  Ve put alanlarından geçtim 
  İbrahim gibi 
  Bir savaş bildi beni bir eylem bildi beni  OsmanSarı 

  İİH   İhlal İhbar Hattı  

  Her Tür Hak İhlallerini İhbar edin ki Elbirliği ile zulmü engelleyelim ve Adaleti Sağlayabilelim

  İletişim Bilgileşim Tearüf Bilgileri: 

  http://www.adaletplatformu.net/ http://www.facebook.com/adaletplatformu

  http://twitter.com/adaletplatformu http://www.facebook.com/group.php?gid=150527364984183 ihlalihbarhatti@gmail.com  

  MSN: adaletplatformu@hotmail.com Tel/Sms: +905322467411 

   

   

  Duyuru Arşivi

 • #Öleceksin #ÖlmedenÖlün Hepimiz Ölecek Yaştayız #YaşayanKuran #ResulAllahınVefatYıldönümü #8Haziran #Vuslatİftarı FatihCami http://goo.gl/1acFLb
 • #Zekat #Fitre #Kumanya #infaklarinizaTalibiz @ZekatPlatformu @MuhacirBirligi @Turkistan1ligi @BiladusSAM @iYiorgTR @AdaletPlatformu #İnsan8 #Bakara261
 • iş bankasındaki chp hissesi diyanete devir edilmelidir. #CHP_GASPserbest#İŞbankHilafetParasıylaKurulduDD #AdemÇevike3YILhapis 6 Aralık #31ACM Saat10
 • #TürkistanKonferansı #13Mayıs CUMA akŞAM Saat20.30’da Holiday lnn Otel’de PazarTekke Tramway Durağı @Turkistan1ligi http://www.turkistanbirligi.org/?
 • TÜRKİSTANFORUMU ve BASIN AÇIKLAMASI 5/5/5 #VARoluşSAVAŞIMIZ #ANDiCANKatliamını’nın 11.Yıldönümünde
 • @kuveytturk-#SuriyeyeYardımYapanDerneklereHesapAçılmıyor!-#YönetimKuruluÜyeleriTürkiyeliDeOlsaSuriy
 • BasınBülteni #İmzala #DilekçeVer #TarihineSahipÇık #İlkMeclisBinasıMisakıMilliMüzesiOlsun ilk TBMM İşgalden Kurtulsun. Misakı-Milli Belgesi’nin İmzala
 • #AdaletPlatformu10Yaşında #DilipakAdaletPlatformuGönüllüleriyleBuluşacak #27Nisan Saat:17 @AdaletPlatformu : #27NisanDarbesinideLanetliyoruz
 • #AdaletPlatformu10Yaşında #DilipakAdaletPlatformuGönüllüleriyleBuluşacak #27Nisan Saat:17 @AdaletPlatformu : #27NisanDarbesinideLanetliyoruz
 • #AdaletPlatformu10Yaşında #DilipakAdaletPlatformuGönüllüleriyleBuluşacak #27Nisan Saat:17 @AdaletPlatformu : #27NisanDarbesinideLanetliyoruz
 • #VARoluşSAVAŞIMIZ#ANDiCANKatliamını’nın 11.Yıldönümünde 5.TÜRKİSTAN KAN AĞLIYOR FORUMU 5 Mayıs 2016 Saat:5 İstanbul Fâtih Türkistan Birliği Muhacir
 • #KeşşafTefsiriOKUmaları #HadisDersi #HarunÜnal HERCumartesi Saat14 Türkçe Saat15 Arapça Fatih AtikAli FevzipaşaCd126 @KurtuluşKuranda AdaletPlatformu
 • BASIN AÇIKLAMASI TÜRKİSTAN iFTARI 7 Temmuz Salı Saat:19 Zeytinburnu Kaymakamlik Önü www.TurkistanBirligi.org *10 Temmuz Cuma Namazı’nda Fatih Camiide
 • işbankdaki CHP İŞGALİNE DUR DE. 9 Temmuz 2015 Perşembe çağlayan Adliyesi 31. Asliye ceza “Türkiye Tarihinin En büyük Yolsuzluk Gasp Dosyası” AdemÇEVİK
 • işbankdaki CHP İŞGALİNE DUR DE. SALI SAAT.11 ankara-mersin-denizli-bolvadin-ordu basınaçıklama “Türkiye Tarihinin En büyük Yolsuzluk Gasp Dosyası” Fin
 • suç duyurusu / basın açıklaması. 20aralık saat:11 çağlayan Ergenekoncuların Mahkeme işgaline
 • Hükümet Üyelerine Suç Duyurusu ve Basın Açıklaması 12 Aralık Saat 12.00 İstanbul Çağlayan Adliyesi Başörtüsü kamuda, İHL haric Okullarda yasak....
 • Basın Açıklaması , suç duyurusu ve mahkeme 27 Eylül Perşembe saat:12, Çağlayan Adliyesi, Silahlı Terör Örgütlerini savunan, tüccar CHPye suç duyur
 • Kurtuluş Kur’anda Platformu Basın Bülteni MEB’DEN MİLLET İRADESİNE İPOTEK! MEB’den SKANDAL KUR’AN YASAĞI! 30 Mart 2012 tarihinde 6287 sayılı
 • Özbekistan Diktatörlüğü'nün 23. Yılında Andican Katili Kerimov'u Lanetliyoruz. 1 Eylül 2012 cumartesi saatÖzbekistan Konsolosluğu önü
 • İnsanlığa Karşı Suç İşleyen Suriye Diktatörü Katil Esat'ın Destekcisi Suç Ortağı AhmediNecata UYARI Mektubu 30AğustosSaat12 İranKonsolosluğu hucurat9
 • Soykirim sucu isleyen Suriye Baas Diktatörü Katil Esatı Lanetlemek ve destekcilerini Protesto etmek için; 4 Agustos Cumartesi Saat:13'de istanbul ANK
 • PROTESTOYA DAVET - KUMKAPI GUANTANAMO OLMASIN! HÜKÜMET MUHACİRLERİ ÖLÜME GÖNDERİYOR... CİNAYETE KARŞI SESSİZLİK DİLSİZ ŞEYTANLIKTIR... MUHACİRLER PL
 • Özbek Aile BUGÜN Ölüme Gönderiliyor Cinayete Ortak Olmamak ve Dilsiz Şeytan Olmaktan kurtulmak için Çağrı... Özbekler Birliği Basın Açıklaması...
 • 9 Haziran yarın Saat.11.55'de SultanAhmed Adliyesine Kur'an yasak kitap kanununu çıkaranlar hakkında Kur'ana-Allah'a ve Müslimanlara hakaretten suçlu
 • 367 krizi mimarı Başbuğa suçduyuru 7haziran saat12 beşiktaşADLiyesi
 • TSK'nın TBMM'yi İŞGALİNİ LANETLEME ve BASIN AÇIKLAMASI 27 MAYIS SAAT.10 MECLİSİ-MEBUSAN-İST.
 • “ O DİLEKÇEYİ BEN VERMEDİM” hürriyet ve habertürke iftira davası 6ARALIK bakırköy 2.asliyeceza 2011/163
 • Hilal Tv'deyiz 16 Nisan Saat:19 Anahaber
 • canlıyanın bugun 14 nisan saat.16 ülketv kanala saat.16.30 cemtv 17.30
 • BALYOZ MUHTIRASINA SUÇ DUYURUSU ve TSK'YA MİLLETTEN ÜLTİMATOM 8 Nisan Cuma Saat:14 Beşiktaş Adliyesi
 • 28 şubata ve 12 eylüle suç duyurusu. tüm darbeleri ve darbecileri lanetliyoruz. 28şubat saat.11.40 istanbul adliyesi
 • Yarsav Eski Başkanı'nın Adalet platformu başkanı Adem ÇEVİK'e tazminat davası 15KASIM ankara 15. asliye hukuk mahkemesi 2010-414 ŞİZOFRENİK DARBECİLER
 • BalyozaTSK desteğine ve Mahkemeye Baskıya suç duyurusu 21 Şubat 2011SAAT:11 Beşiktaş Adliyesi http://balyozalanet.blogspot.com/
 • yarsav birliği olur geredeliler "BİRLİĞİ" olamaz "birliği" davası 17nisan üsküdar 2.asliye hukuk
 • ölümü hatırlatma davası 7 nisan çorum 1. sulh ceza
 • Sinan Alp Ocak emrindeki damlapetrol Gasp Çetesi davası 11 mart 2011 saat:10 şişli 13.asliye ceza mahkemesi
 • Tansel Çölaşan’ın halkın %58ine sapıklık=dalalet, ihanet hakarereti davası 58TL 42 kuruşluk tazminat davası 26EKİM ankara 1.SULhukuk HATAY 1.SULHCEZA
 • CHP'nin ALLAHA, İslama ve Hristiyanlara hakareti yani rahibe afişi davası 25 Ekim Küçükçekmece 2. Sulh Ceza
 • “Şeytanın Avukatımısın AKP'Lİ metindemirbilekEDavası” 13 aralık Gerede sulhceza 2009-464
 • TuzKoktuDAVAsı 15 ŞUBAT 2012 Ankara 5. SulhCeza
 • 2.2.2 DANIŞTAY ÖNÜNDE ALLAHA ve MİLLETE SAVAŞ AÇAN tüm LANETLİLERİ LANETLEYECEĞİZ. dilsizşeytan ve belhümadal olmamak için lanetleyeceğiz...
 • 28şubat 12mart 27nisan 27mayıs 12EY GENELKURMAYBAŞBAKANLIK ÖNÜNDE ALLAHA CAMİLERE VE MİLLETE SAVAŞ AÇANLARI, DARBECİLERİ, BALYOZCULARI LANETLEYECEĞİZ
 • saat.14.29 Beşiktaş Suçduyurusu
 • bugün kanala günortası saat.12.30 programındayız
 • MUHTEŞEM YÜZYIL ve SHOW TV'ye AdaletPlatformu'ndan SUÇ DUYURUSU 19 OCAK SAAT:11.33 SulTanAhmed ADLiYESi www.facebook.com/adaletplatformu
 • MUHTEŞEM YÜZYIL ve SHOW TV'ye AdaletPlatformu'ndan SUÇ DUYURUSU 19 OCAK SAAT:11.33 SulTanAhmed ADLiYESi www.ergenekon.ws www.facebook.com/adaletplatfo
 • başörtüye savaş açan CHP'li SERTERE SUÇ DUYURUSU
 • İnsan:Zulmü Engeller. Hayvan:Zulmü Seyreder. EsfeleSafilin:Zulme SessizŞeytandır. Bel'am: Zulmü Destekler ve Allaha Akıl Verir. BelhumAdal:Zulmsever
 • HSYK'nın müstafilerine görevi kötüye kullanmaktan ve eski başkanvekili kadir özbeke zimmetten suç duyurusu 27 Ekim Saat.11 Yargıtay
 • TBMM ye muhtıra veren yalçınkaya azledilsin ve suç duyurusu
 • 1 Kasım 2010 Saat.11de İstanbul SultanAhmed ADLiyesine ...SUÇ duyurusu... Türkiyelilere Türk Alfabesi diye yutturulan Latin harf devriminin ihlalisuç
 • özdemir ince ve hürriyet gazetesine kutsal değerlere hakaretten, halkı kin-nefret ve düşmanlığa sevketmekten, (125.madde)ve 216.madde ALENEN AŞAĞILAMA
 • Cumhurbaşkanına AYM ve HSYK Üye Tekliflerimiz; ReşatPETEK,YasinŞAMLI, OsmanCAN, MuharremBALCI, NusretÇİÇEK, MustafaŞENTOP, GüldenSÖNMEZ, FatmaBENLİ
 • 22 Eylül saat.14 tvnet gündüz konuğuyuz
 • Darbeci Yargıçların
 • samanyoluhaber tv deyiz
 • CUNTA AÇIĞA ALINSIN Terfileri İMZALAMAYIN 35.Madde KALKSIN YÜRÜYÜŞÜ 31Temmuz Saat:12 ANKARA • Ziyaret Bilgileri
  Aktif Ziyaretçi3
  Bugün Toplam39
  Toplam Ziyaret164500