• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/adaletplatformu
 • https://www.twitter.com/adaletplatformu
 • Kurtuluş Kur’anda Platformu Basın Bülteni MEB’DEN MİLLET İRADESİNE İPOTEK! MEB’den SKANDAL KUR’AN YASAĞI! 30 Mart 2012 tarihinde 6287 sayılı - 13/09/2012
 • Kurtuluş Kur’anda Platformu Basın Bülteni

  MEB’DEN  MİLLET İRADESİNE İPOTEK!       MEB’den SKANDAL KUR’AN YASAĞI!

  30 Mart 2012 tarihinde 6287 sayılı kanunun 9. Maddesi ile yasalaşan “Kur’an-ı  Kerim Meali ve Peygamberimizin Hayatı dersi tüm ortaokul ve liselerde okutulur” olarak kanunlaşırken Milli Eğitim’in bu dersleri sadece 5. ve 9. Sınıflarda uygulaması Millet İradesi’nin ve  tecelligahı TBMM’nin  ipotek altına alınmasıdır, hatta eğitim-öğretimi engellemek olarak değerlendiriyoruz.

  Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin Hayatı Derslerinin tercih sürelerinin Cumartesi ve Pazar dahil 30 Eylül’e kadar uzatılmasını,  85 bin din görevlisinden de istifade edilmesini istiyoruz.

  Kur’an ve siyer dersinin 5. ve 9. Sınıflar haricindeki sınıflardan uygulamayı kaldırmak hukuka ve kanuna aykırı olup insani ve vicdani değildir.

  ilkokullarda Kur’an Meali ve Peygamberimizin Hayatı Derslerinin de uygulanmasını taleb ediyoruz.

  50 STK’dan oluşan Kur’anı Anlama Platformu olarak geçtiğimiz sene başlattığımız “Kur’an ve Meali Seçmeli Ders Olsun” imza kampanyamız hamd olsun başarıya ulaştı.

     Ortaokul ve Liselerde çocuğu olan veliler mutlaka dilekce vermeli STK’larımız ön-ayak olmalıdır.

  5. ve 9. Sınıflar dışındaki öğrenci velileri de mutlaka dilekcelerini versinler. Tüm vatandaşlar dilekce verme hakkını kullanarak Kur’an ve Siyer dersi tercih dilekcelerini verirken olumsuzluklarla karşılaşırlarsa Kurtuluş Kuranda Platformu Yetkililerini ve hukukcularımızı arayabilirler.

      Kur’an ders tercih dilekcesini işleme koymayanlar,  5. ve 9. Sınıf haricindeki sınıflara uygulamayanlar hakkında;  eğitim-öğretimi engellemekten, yasama organı meclisin faaliyetlerini engellemekten, kanunları uygulamamaktan, kutsal değerleri rencide etmekten, ayrımcılıktan, dilekce hakkını kullandırtmamaktan dolayı  suç duyurusu yapacağız.

  Kur’an-ı Anlama Platformu olarak, Kur’an Dersi tercih süresi 30 Eylüle kadar uzatılsın talebimiz 21 Eylül’e kadar kabul gördü.

   

   Âdem ÇEVİK

  Kur’an-ı Anlama Platformu Başkanvekili ve 

  Kurtuluş Kur’anda Genel Koordinatörü 

  Tel.05322033274 www.KuranEvi.biz

   

   

   

   

   

   

  Kur’an-ı Kerim Meali ve Peygamberimizin Hayatı Dersi %99’a ve Tüm Sınıflara Zorunlu Olmalı

  Halkın %99’unun Müsliman olması sebebiyle
   Kur’an-ı Kerim ve Meali Dersi ile Peygamberimizin Hayatı dersi tüm Müslimanlara zorunlu, başka din mensublarınada seçmeli olmalı

  http://adaletplatformu.com/FileUpload/ds73862/HaberResim/405107.jpgKur’an-ı Kerim Meali ve Peygamberimizin Hayatı Dersi  %99’a Zorunlu Olmalı

   

      Halkın %99’unun Müsliman olması sebebiyle Kur’an-ı Kerim ve Meali Dersi ile Peygamberimizin Hayatı dersi tüm Müslimanlara zorunlu, başka din mensublarına da seçmeli olmalıdır. Ey Hükümet Yetkilileri “Zorlaştırmayın Kolaylaştırın”

      Kula kulluğu ret eden ve Allah tarafından açıklaması yapılan  Kur’an-ı Kerim tüm insanlığa ibretli bir nasihattır.

      Avrupada anaokulu din derslerini uygulamalı olarak kiliselerde öğrenirken bizim ülkemizde ilkokullarda Kur’an seçmeli dersini uygulatmayanlar tıpkı 28 şubat taki 12 yaş öncesi Kur’an öğrenme yasağını camide serbest yaptılar ama okullarda serbest bırakmadılar maalesef. Halkı Müsliman olmayan Rusya da bile bu yıl Din dersleri zorunlu olmuştur.  

      Peygamber ahlaklı Kur’an Neslinin yetişmesi için ülkemizde de dinin temel kaynağı Kur’an-ı Kerim Meali Dersi ile Peygamberimizin Hayatı Dersini tercih etme zorluğundan sebeb, bu dersler mecburi olmalı, dersleri istemeyenler dilekçe vermelidir.

      İslami dersleri istemeyenler derslerden muaf tutulabilmelidir. Her din mensubu çocuklarına kendi dinini, kitabını ve peygamberini öğretebilmelidir.

     Eğitim Bakanlığı, tercih süresini çok kısa tutması hatasından vazgeçmeli ve tercih süresini 30 Eylül’e kadar uzatmalıdır.

      Medyamız, Eğitimcilerimiz, Yazarlarımız, Diyanet ve tüm sivil toplum kuruluşlarımız 1 hafta boyunca yani 21 Eylül’e kadar Kur’an ve Siyer Derslerinin tercih edilmesi için 48 saat boyunca gayret etmelidir. Kardeşlerimizi, dostlarımızı, akarabalarımızı ve komşularımızı tercihe teşvik etmeliyiz. Ziyaretler yapmalıyız. Telefon, Sms, mektup, mail ve sosyal medyayı kullanmalıyız.

     28 Şubat sürecinde 12 yaş öncesine uygulanan yasağın 14 yıl devam etmesinden sebeb   Kur’an Ahlakından uzak bir gençlik yetişti, bu ara dönem açığının hızla kapatılması gerekir. Diyanet yaz kursları gibi hafta sonları da tüm camilerde okula giden ve gitmeyen yavrularımıza  Kur’an ve Siyer Dersleri vermelidir. Tüm camilerimiz cazibe merkezi haline getirilmelidir.

      50 STK’dan oluşan Kur'an'ı Anlama Platformu olarak geçen sene başlattığımız  “Kur'an-ı Kerim ve Meali Tüm Okullarda Seçmeli Ders Olsun” imza kampanyamız hamdolsun  hayırlı ve bereketli sonuca ulaştı.

       Şimdi ki kampanyamız; "Evlerimiz Kur’an Evi olsun diye Her Öğrenciye Kur'an Meali" ve "Kuran ve Meali Dersi Tercihinde Yaş Sınırı Kalksın, İlkokul 1. sınıfdan itibaren Kur'an ve Siyer Seçilebilsin hatta zorunlu olsun istemeyenler dilekce versin"  diye kamuoyu oluşturmaya çalışacağız ve inşaallah başaracağız.

        Kur’an neslinin oluşması ve Kur’anın anlaşılmasına katkı için 40 şehir merkezinde ödüllü Kur’an Meal Bilgi Yarışması düzenliyoruz. Online kayıt için: www.KuraniAnlamaPlatformu.com ‘dan ve üye STK’lardan ücretsiz başvuru yapılabilinir.

       ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteli 19 milyon gençimize MEB, DİB ve STK’larımız Kur’an Meali hediye etmelidir.

     Tüm Evler Kur’anEvi Olmalı: Çocukların küçük yaşlarda Kur’an-ı Kerim’le tanışması bütün velilerin ortak arzusudur. Okulda öğrenilecek Kur’an-ı Kerim derslerinin daha iyi anlaşılması için Evler Kur’anEvi Olmalı evde çocuklarla beraber ailecek Kur’anı anlayarak  OKUmak gerekir.

      Kur’an Dersinin ve Siyer’in sevdirilmesi için velilerin çocuklarına bu dersin önemini anlatması ve onlara yardımcı olması gerekir. Haftada iki saat yeterli olmasa da bir temel atma noktasında önemli bir adımdır bu. Bunun daha ileriye gidebilmesi için velilerin vereceği ehemmiyet çok önemlidir. Öğrencilerin derse olan katılımı ve sevgileri bu derslerin daha çok verimli hale gelmesini sağlar

     Seçmeli Ders Başvuruları 12 Eylül`de Bitti: Yetkililere 30 Eylüle kadar uzatılsın diye seslenmemiz sonucu tercih süresi 21 Eylül’e kadar uzatıldı. Bu yıl okullarda öğrenciler, Kur`an-ı Kerim ve Siyer dersini seçmeli olarak öğrenebilecek. Öğrenci velilerinin 21 Eylül`e kadar mutlaka çocuklarının Kur`an-ı Kerim ve siyer dersini seçmeli olarak öğrenebilmesi için okullara dilekçe vermeleri gerekiyor. Tüm STK'larımız da matbu dilekce örneği kampanyası açmalı.

     Yasaya göre bu dersleri almak isteyen öğrenci sayısı 10`a ulaştığında Öğrenciler bu dersleri alabilecek. Kur`an-ı Kerim ve Peygamberimizin Hayatı, 5`inci sınıftan başlayarak, lise sona kadar seçmeli ders olarak alınabilecek. 

      Allah'ın Kitabı ve Peygamberinin örnek ahlâkı ile tanışmayan bir gençlik, fıtratından, öz değerlerinden uzaklaşarak her türlü batıl ve sapık düşünceye açık hale gelecek ve geleceğimizi tehlikeye atacaktır. Bütün halkımızı ve STK’larımızı bu konuda hassas davranmaya çağırıyoruz. 


  Âdem ÇEVİK, 

  Adalet Platformu Başkanı, 

  Kur’an-ı Anlama Platformu Başkanvekili ve 

  Kurtuluş Kur’anda Genel Koordinatörü 

  Tel.05322033274 www.KuranEvi.biz

   

  http://www.kuranianlamaplatformu.com/ana.php?inc=banner http://kuranianlamaplatformu.com/ana.php?inc=tanitim 

   

  Sayın Kur’an Dostu Kardeşlerimiz Kur’anın Anlaşılması ve Kur’an neslinin oluşmasına katkılarınız için duyuru, haber, reklam, tanıtım ve benzeri katkılarınızı bekliyoruz. Karanlıklardan aydınlığa çıkmak için Kurtuluş Kuranda, Tercihimiz Kur’an

  Evlerimizin Kuranevi, Hayatlarımızın da Kur'ani olması Duasıyla..

  Hayra vesile olan yapan gibidir, "Hayra çağıranlar ve kötülüğü engelleyenler Kurtuluşa Ererler"

   www.twitter.com/KurtulusKuranda www.facebook.com/KurtulusKuranda www.KurtulusKuranda.net

  Skype: KurtulusKuranda 


  KUR’AN-I KERİM MEALİ ve PEYGAMBERİMİZİN HAYATI DERSİ TÜM SINIFLARDA UYGULANSIN

  KUR’AN-I KERİM MEALİ ve PEYGAMBERİMİZİN HAYATI DERSİ TERCİH SÜRESİ 30 EYLÜL’E UZATILSIN

   

   

  (Kur’an ve Peygamberimizin Hayatı Derslerinin sadece 5. Ve 9. Sınıflarda uygulanıp diğer sınıflarda uygulanmaması millet iradesine,hukuka ve kanuna aykırıdır.)

  ilkokullarda Kur’an Meali ve Peygamberimizin Hayatı Derslerinin de uygulanmasını taleb ediyoruz.

   

  5. ve 9. Sınıflar dışındaki öğrenci velileri de mutlaka dilekcelerini versinler. Tüm vatandaşlar dilekce verme hakkını kullanarak Kur’an ve Siyer tercih dilekcelerini verirken olumsuzluklarla karşılaşırlarsa Kurtuluş Kuranda Platformu Yetkililerini ve hukukcularımızı arayabilirler.

      Kur’an ders tercih dilekcesini işleme koymayanlar ve 5. ve 9. Sınıf haricinde uygulamayanlar;  eğitim-öğretimi engellemek, yasamama organı meclisin faaliyetlerini engellemek,
   kanunları uygulamamak, kutsal değerleri rencide etmek, ayrımcılık, dilekce hakkını kullandırtmamak suçlarını işlemekte olup vicdanları yaralayan yanlışlıktan vazgeçilmelidir.

  Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytan olursanız; hakkınızla birlikte şerefinizi de kaybedersiniz.

                                                                                                                                                       Hz. Muhammed

  İnananlar zulme uğradıklarında; yardımlaşarak ve elbirliği yaparak haklarını alırlar. Şura39

  Zulüm karşısında susarak, zalime meyletmeyin yoksa ateşi size de dokunur. Hud113

  İNANANLAR İYİLİĞİ EMREDER, KÖTÜLÜĞÜ ENGELLER. 

  KURANI ANLAMA PLATFORMU                                                         
  www.KuraniAnlamaPlatformu.com                                            
  bilgi@kuranianlamaplatformu.com
  Şifahane cad. 14 Süleymaniye-ist
  02125130215 Fax.02125112169

  KURTULUŞ KURANDA PLATFORMU
  www.KurtulusKuranda.net
  kurtuluskuranda@gmail.com               
  twitter.com/Kurtuluskuranda
  facebook.com/kurtuluskuranda
  Alemdağ cad. 83/6 Ümraniye-ist
  Tel:05322033274-05345517822

  Duyuru Arşivi

 • #Öleceksin #ÖlmedenÖlün Hepimiz Ölecek Yaştayız #YaşayanKuran #ResulAllahınVefatYıldönümü #8Haziran #Vuslatİftarı FatihCami http://goo.gl/1acFLb
 • #Zekat #Fitre #Kumanya #infaklarinizaTalibiz @ZekatPlatformu @MuhacirBirligi @Turkistan1ligi @BiladusSAM @iYiorgTR @AdaletPlatformu #İnsan8 #Bakara261
 • iş bankasındaki chp hissesi diyanete devir edilmelidir. #CHP_GASPserbest#İŞbankHilafetParasıylaKurulduDD #AdemÇevike3YILhapis 6 Aralık #31ACM Saat10
 • #TürkistanKonferansı #13Mayıs CUMA akŞAM Saat20.30’da Holiday lnn Otel’de PazarTekke Tramway Durağı @Turkistan1ligi http://www.turkistanbirligi.org/?
 • TÜRKİSTANFORUMU ve BASIN AÇIKLAMASI 5/5/5 #VARoluşSAVAŞIMIZ #ANDiCANKatliamını’nın 11.Yıldönümünde
 • @kuveytturk-#SuriyeyeYardımYapanDerneklereHesapAçılmıyor!-#YönetimKuruluÜyeleriTürkiyeliDeOlsaSuriy
 • BasınBülteni #İmzala #DilekçeVer #TarihineSahipÇık #İlkMeclisBinasıMisakıMilliMüzesiOlsun ilk TBMM İşgalden Kurtulsun. Misakı-Milli Belgesi’nin İmzala
 • #AdaletPlatformu10Yaşında #DilipakAdaletPlatformuGönüllüleriyleBuluşacak #27Nisan Saat:17 @AdaletPlatformu : #27NisanDarbesinideLanetliyoruz
 • #AdaletPlatformu10Yaşında #DilipakAdaletPlatformuGönüllüleriyleBuluşacak #27Nisan Saat:17 @AdaletPlatformu : #27NisanDarbesinideLanetliyoruz
 • #AdaletPlatformu10Yaşında #DilipakAdaletPlatformuGönüllüleriyleBuluşacak #27Nisan Saat:17 @AdaletPlatformu : #27NisanDarbesinideLanetliyoruz
 • #VARoluşSAVAŞIMIZ#ANDiCANKatliamını’nın 11.Yıldönümünde 5.TÜRKİSTAN KAN AĞLIYOR FORUMU 5 Mayıs 2016 Saat:5 İstanbul Fâtih Türkistan Birliği Muhacir
 • #KeşşafTefsiriOKUmaları #HadisDersi #HarunÜnal HERCumartesi Saat14 Türkçe Saat15 Arapça Fatih AtikAli FevzipaşaCd126 @KurtuluşKuranda AdaletPlatformu
 • BASIN AÇIKLAMASI TÜRKİSTAN iFTARI 7 Temmuz Salı Saat:19 Zeytinburnu Kaymakamlik Önü www.TurkistanBirligi.org *10 Temmuz Cuma Namazı’nda Fatih Camiide
 • işbankdaki CHP İŞGALİNE DUR DE. 9 Temmuz 2015 Perşembe çağlayan Adliyesi 31. Asliye ceza “Türkiye Tarihinin En büyük Yolsuzluk Gasp Dosyası” AdemÇEVİK
 • işbankdaki CHP İŞGALİNE DUR DE. SALI SAAT.11 ankara-mersin-denizli-bolvadin-ordu basınaçıklama “Türkiye Tarihinin En büyük Yolsuzluk Gasp Dosyası” Fin
 • suç duyurusu / basın açıklaması. 20aralık saat:11 çağlayan Ergenekoncuların Mahkeme işgaline
 • Hükümet Üyelerine Suç Duyurusu ve Basın Açıklaması 12 Aralık Saat 12.00 İstanbul Çağlayan Adliyesi Başörtüsü kamuda, İHL haric Okullarda yasak....
 • Basın Açıklaması , suç duyurusu ve mahkeme 27 Eylül Perşembe saat:12, Çağlayan Adliyesi, Silahlı Terör Örgütlerini savunan, tüccar CHPye suç duyur
 • Kurtuluş Kur’anda Platformu Basın Bülteni MEB’DEN MİLLET İRADESİNE İPOTEK! MEB’den SKANDAL KUR’AN YASAĞI! 30 Mart 2012 tarihinde 6287 sayılı
 • Özbekistan Diktatörlüğü'nün 23. Yılında Andican Katili Kerimov'u Lanetliyoruz. 1 Eylül 2012 cumartesi saatÖzbekistan Konsolosluğu önü
 • İnsanlığa Karşı Suç İşleyen Suriye Diktatörü Katil Esat'ın Destekcisi Suç Ortağı AhmediNecata UYARI Mektubu 30AğustosSaat12 İranKonsolosluğu hucurat9
 • Soykirim sucu isleyen Suriye Baas Diktatörü Katil Esatı Lanetlemek ve destekcilerini Protesto etmek için; 4 Agustos Cumartesi Saat:13'de istanbul ANK
 • PROTESTOYA DAVET - KUMKAPI GUANTANAMO OLMASIN! HÜKÜMET MUHACİRLERİ ÖLÜME GÖNDERİYOR... CİNAYETE KARŞI SESSİZLİK DİLSİZ ŞEYTANLIKTIR... MUHACİRLER PL
 • Özbek Aile BUGÜN Ölüme Gönderiliyor Cinayete Ortak Olmamak ve Dilsiz Şeytan Olmaktan kurtulmak için Çağrı... Özbekler Birliği Basın Açıklaması...
 • 9 Haziran yarın Saat.11.55'de SultanAhmed Adliyesine Kur'an yasak kitap kanununu çıkaranlar hakkında Kur'ana-Allah'a ve Müslimanlara hakaretten suçlu
 • 367 krizi mimarı Başbuğa suçduyuru 7haziran saat12 beşiktaşADLiyesi
 • TSK'nın TBMM'yi İŞGALİNİ LANETLEME ve BASIN AÇIKLAMASI 27 MAYIS SAAT.10 MECLİSİ-MEBUSAN-İST.
 • “ O DİLEKÇEYİ BEN VERMEDİM” hürriyet ve habertürke iftira davası 6ARALIK bakırköy 2.asliyeceza 2011/163
 • Hilal Tv'deyiz 16 Nisan Saat:19 Anahaber
 • canlıyanın bugun 14 nisan saat.16 ülketv kanala saat.16.30 cemtv 17.30
 • BALYOZ MUHTIRASINA SUÇ DUYURUSU ve TSK'YA MİLLETTEN ÜLTİMATOM 8 Nisan Cuma Saat:14 Beşiktaş Adliyesi
 • 28 şubata ve 12 eylüle suç duyurusu. tüm darbeleri ve darbecileri lanetliyoruz. 28şubat saat.11.40 istanbul adliyesi
 • Yarsav Eski Başkanı'nın Adalet platformu başkanı Adem ÇEVİK'e tazminat davası 15KASIM ankara 15. asliye hukuk mahkemesi 2010-414 ŞİZOFRENİK DARBECİLER
 • BalyozaTSK desteğine ve Mahkemeye Baskıya suç duyurusu 21 Şubat 2011SAAT:11 Beşiktaş Adliyesi http://balyozalanet.blogspot.com/
 • yarsav birliği olur geredeliler "BİRLİĞİ" olamaz "birliği" davası 17nisan üsküdar 2.asliye hukuk
 • ölümü hatırlatma davası 7 nisan çorum 1. sulh ceza
 • Sinan Alp Ocak emrindeki damlapetrol Gasp Çetesi davası 11 mart 2011 saat:10 şişli 13.asliye ceza mahkemesi
 • Tansel Çölaşan’ın halkın %58ine sapıklık=dalalet, ihanet hakarereti davası 58TL 42 kuruşluk tazminat davası 26EKİM ankara 1.SULhukuk HATAY 1.SULHCEZA
 • CHP'nin ALLAHA, İslama ve Hristiyanlara hakareti yani rahibe afişi davası 25 Ekim Küçükçekmece 2. Sulh Ceza
 • “Şeytanın Avukatımısın AKP'Lİ metindemirbilekEDavası” 13 aralık Gerede sulhceza 2009-464
 • TuzKoktuDAVAsı 15 ŞUBAT 2012 Ankara 5. SulhCeza
 • 2.2.2 DANIŞTAY ÖNÜNDE ALLAHA ve MİLLETE SAVAŞ AÇAN tüm LANETLİLERİ LANETLEYECEĞİZ. dilsizşeytan ve belhümadal olmamak için lanetleyeceğiz...
 • 28şubat 12mart 27nisan 27mayıs 12EY GENELKURMAYBAŞBAKANLIK ÖNÜNDE ALLAHA CAMİLERE VE MİLLETE SAVAŞ AÇANLARI, DARBECİLERİ, BALYOZCULARI LANETLEYECEĞİZ
 • saat.14.29 Beşiktaş Suçduyurusu
 • bugün kanala günortası saat.12.30 programındayız
 • MUHTEŞEM YÜZYIL ve SHOW TV'ye AdaletPlatformu'ndan SUÇ DUYURUSU 19 OCAK SAAT:11.33 SulTanAhmed ADLiYESi www.facebook.com/adaletplatformu
 • MUHTEŞEM YÜZYIL ve SHOW TV'ye AdaletPlatformu'ndan SUÇ DUYURUSU 19 OCAK SAAT:11.33 SulTanAhmed ADLiYESi www.ergenekon.ws www.facebook.com/adaletplatfo
 • başörtüye savaş açan CHP'li SERTERE SUÇ DUYURUSU
 • İnsan:Zulmü Engeller. Hayvan:Zulmü Seyreder. EsfeleSafilin:Zulme SessizŞeytandır. Bel'am: Zulmü Destekler ve Allaha Akıl Verir. BelhumAdal:Zulmsever
 • HSYK'nın müstafilerine görevi kötüye kullanmaktan ve eski başkanvekili kadir özbeke zimmetten suç duyurusu 27 Ekim Saat.11 Yargıtay
 • TBMM ye muhtıra veren yalçınkaya azledilsin ve suç duyurusu
 • 1 Kasım 2010 Saat.11de İstanbul SultanAhmed ADLiyesine ...SUÇ duyurusu... Türkiyelilere Türk Alfabesi diye yutturulan Latin harf devriminin ihlalisuç
 • özdemir ince ve hürriyet gazetesine kutsal değerlere hakaretten, halkı kin-nefret ve düşmanlığa sevketmekten, (125.madde)ve 216.madde ALENEN AŞAĞILAMA
 • Cumhurbaşkanına AYM ve HSYK Üye Tekliflerimiz; ReşatPETEK,YasinŞAMLI, OsmanCAN, MuharremBALCI, NusretÇİÇEK, MustafaŞENTOP, GüldenSÖNMEZ, FatmaBENLİ
 • 22 Eylül saat.14 tvnet gündüz konuğuyuz
 • Darbeci Yargıçların
 • samanyoluhaber tv deyiz
 • CUNTA AÇIĞA ALINSIN Terfileri İMZALAMAYIN 35.Madde KALKSIN YÜRÜYÜŞÜ 31Temmuz Saat:12 ANKARA • Ziyaret Bilgileri
  Aktif Ziyaretçi1
  Bugün Toplam39
  Toplam Ziyaret164500